Legendární Tiger Woods na dně! Podívejte se, jak dopadl

Jak dopadl slavný golfista?

Legendární Tiger Woods na dně! Podívejte se, jak dopadlAKTUALIZOVÁNO
Vlevo: Tiger Woods v dobách své největší slávy Vpravo: Tiger Woods nyní Foto:

Foto: Koláž Echo24.cz/ Shutterstock a printscreen z Twitteru

1
Svět

Echo24

Golfista Tiger Woods byl zatčen za řízení pod vlivem návykových látek. Bývalého prvního hráče světa, jenž se zotavuje po dubnové operaci zad, zadržela policie v pondělí brzy ráno na jihu Floridy nedaleko jeho bydliště. Podle informací amerických médií byl po několika hodinách propuštěn na kauci. Woods se ohradil s tím, že se jednalo o reakci na léky.

Jednačtyřicetiletý Američan se přitom minulý týden chlubil, jak hladce zatím jde rekonvalescence po poslední operaci zad. Při čtvrtém zákroku od jara 2014 mu lékaři odstranili poškozenou meziobratlovou ploténku a Woods si pochvaloval, že se cítí nejlépe za poslední léta.

Nicméně americký golfista popřel, že by za jeho pondělním zatčením za řízení pod vlivem návykových látek byl alkohol. Woods, jenž se po svém propuštění na kauci v oficiálním prohlášení za incident omluvil, prohlásil, že problémy způsobila neočekávaná reakce na léky na předpis.

„Chci, aby veřejnost věděla, že v tom nebyl alkohol. To, co se stalo, byla neočekávaná reakce na předepsané léky. Neuvědomil jsem si, že mě může kombinace léků tak silně ovlivnit,“ uvedl.

Pro legendárního golfistu to ovšem není poprvé, kdy se dostal do centra pozornosti kvůli mimosportovním aktivitám. V roce 2009 odstartovala jeho bizarní nehoda před vlastním domem skandál, při němž vyšly najevo jeho četné nevěry. Aféra ho nakonec stála manželství, protože se manželkou Elin Nordegrenovou rozvedl v roce 2010 a ta při rozvodovém řízení od svého manžela získala 100 milionů amerických dolarů. Mezi lety 2013 až 2015 chodil s americkou olympijskou vítězku v alpském lyžování Lindsey Vonnovou.

Aféra se také podepsala na jeho kariéře. Woods do té doby patřil mezi nejlepší hráče světa a vyhrál 14 turnajů kategorie major. Od aféry se ovšem již nedokázal vrátit mezi nejužší špičku a i vinou několika zranění v roce 2015 dokonce vypadl z elitní stovky hráčů.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Výtěžek z golfových turnajů podpoří pacienty s maligním lymfomem