1 NATO na hranicích s Ruskem

Do Litvy dorazili první vojáci praporu NATO, Rusko umisťuje u hranic rakety

, NOVÉ

Témata: , , , , ,

Na litevskou vojenskou základnu Rukla dorazili první příslušníci armádního praporu NATO, který má zmírnit obavy pobaltských států z rostoucí militarizace Ruska. Jednotka o 1200 mužích je složena z vojáků z Německa, Nizozemska, Belgie a Norska.

Zhruba stovka belgických vojáků se dnes spolu s 60 vojenskými vozidly vylodila v přístavu Klajpeda, který leží asi 60 kilometrů od západoruské Kaliningradské oblasti, enklávy sevřené hranicemi s Litvou a Polskem. Moskva v oblasti umístila rakety dlouhého doletu a posiluje tam námořní základnu.

Přemístění vojáků NATO do Litvy je výsledkem loňského summitu aliance ve Varšavě, který rozhodl o rozmístění čtyř praporů podél západní hranice Ruska a Běloruska. V polovině ledna přijeli první američtí vojáci do Polska, rozmístěni budou u západopolských měst Žagań a Drawsko Pomorskie. Další jednotky NATO budou vyslány do Estonska a Lotyšska.

Čtěte také:

Polsko se dočkalo ochrany před Ruskem. Americké tanky vítala vláda

Pobaltí se bojí Ruska. Na hranicích tak zůstávají speciální jednotky z USA

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.