1 Ruská zima

MHD nejezdí už skoro 10 dní. Ruský Saratov zažívá sněhovou apokalypsu

, NOVÉ

Témata: , , ,

Sněhovou apokalypsu podle ruských médií zažívá město Saratov, které leží asi 750 kilometrů jihovýchodně od Moskvy. „Saratov zavál sníh. Hromadná doprava nefunguje už skoro deset dní, vlaky uvázly v závějích, obyvatelé žádají vyhlásit výjimečný stav,“ napsal server Medusa.

Město, které má přibližně 850 000 obyvatel, zažilo v posledních dnech několik vánic a metelic, označovaných za nejsilnější za 30 let. Město je podle serveru paralyzováno, tramvaje nejezdí, centrum každý den blokují auta v dopravních zácpách nejvyššího stupně. Lidé mnohdy musejí chodit do práce a zpět pěšky, často až deset kilometrů.

„Jestli můžete, berte do aut lidi, kteří stojí na zastávkách a odvezte je alespoň do civilizace,“ vybízejí řidiče na sociálních sítích obyvatelé periferií. Odříznuta od světa je prý až stovka obcí v okolí.

Podle místních médií začíná selhávat odvoz odpadu, protože komunální vozy se u domů nemohou dostat až do dvora. Sníh z nábřežní promenády, která patří k hlavním atrakcím města, přestali odklízet, takže výše sněhové nadílky přesáhla metr. V desetistupňových mrazech popraskalo potrubí a několik ulic v centru města zalila voda. Pod vahou sněhu se ve středu prolomila střecha památkově chráněné budovy v centru města.

S odstraňováním sněhu ze silnic vedoucích do odříznutých vesnic od středy pomáhá armádní technika. Ta byla podle serveru Saratov News poskytnuta poté, co gubernátor požádal o pomoc ministerstvo obrany. Ruská redakce BBC zveřejnila na svém webu záběry ze zavátého města, jehož důmyslní obyvatelé vybavují sněžnými pluhy svá auta.

Čtěte také: Facebook platil teenagerům za přístup k jejich datům. Se souhlasem rodičů, brání se firma

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.