1

Hora porodila myš aneb novela zákona o vysokých školách

Vláda schválila novelu zákona o vysokých školách. Připravuje se už více než šest let. S velkým očekávání jsme tedy sledovali počínání ministra školství Marcela Chládka (ČSSD).

Výsledek? Hora porodila myš a snaží se nás přesvědčit, že je to tygr.

Novela přináší návrhy na změnu akreditačního řízení a dílčí úpravy, například možnost odnímání diplomů. Neřeší ale hlavní problémy vysokých škol, jasnou diverzifikaci na základě kvality, financování vysokých škol ani úpravu vzniku soukromých vysokých škol.

Několik mediálně zajímavých paragrafů nemůže překrýt skutečnost, že ministr Chládek postupuje podle stejného modelu, který už uplatnil v novele o pedagogických pracovnících i školském zákoně. Připraví novelu – úkol je splněn, problémy zůstávají. A ministr Chládek zatím, bohužel, taky.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.