1 Archeologický objev

Archeologové hledali u Zdi nářků starověkou silnici a objevili římské divadlo

, NOVÉ

Témata: ,

Archeologové se v Jeruzalémě dočkali velkého překvapení, Při vykopávkách v okolí slavné Zdi nářků, jež je posledním pozůstatkem Jeruzalémského chrámu, náhodou narazili na ztracené římské divadlo. Jedná se o první římskou budovu objevenou v Jeruzalémě, informuje server The Independent

Archeologové stavbu objevili pod takzvaným Wilsonovým obloukem, jež se nachází na jednom z konců Zdi nářků. Objevené divadlo je celkem malé oproti jiným známým římským amfiteátrům, mohlo pojmout kolem 200 lidí. Podle CNN to vede archeology k domněnce, že se nejednalo o amfiteatr pro hraní divadelních her, ale o odeon, který byl určen hudebním přestavením. Je také možné, že se jednalo o búleuterion, čili o budovu, kde zasedala městská rada.

Objevená aréna ležela osm metrů pod zemí a archeologové na ní narazili, když hledali starověkou silnici. Divadlo nikdy nebylo dokončeno, o čemž svědčí nedodělané schody. Archeologové se domnívají, že stavbu mohlo přerušit jedno z židovských povstání proti Římanům. Buď mohlo jít o první židovskou válku, která vypukla v roce 66 n.l., nebo o povstání Bar Kochby, které vypuklo v roce 132 n.l. Oboje byla krvavě potlačena a Jeruzalém poničen.

Podle historiků by se také mohlo jednat o divadlo, které popisuje židovskořímský historik Flavius Josefus, jež žil v letech 37 až 100 n.l.

Archeologové doufají, že další vykopávky odhalí ještě starší objevy a artefakty.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Pouštní město Petra se před 2000 lety pyšnilo zahradami a bazénem

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.