1 Únik dat

Americkému námořnictvu unikla osobní data třetiny příslušníků

, NOVÉ

Témata: , ,

Americké námořnictvo se zabývá únikem osobních dat více než 130.000 nynějších i bývalých příslušníků flotily. Námořnictvo uvedlo, že po zkompromitování jednoho z počítačů dodavatelské společnosti získali neznámí lidé přístup k databázím jmen a čísel sociálních pojistek námořníků.

„Námořnictvo přistupuje k incidentu mimořádně vážně, pro naše námořníky je to otázka důvěry,“ prohlásil viceadmirál Robert Burke, který má na starosti personální otázky. „Vyšetřování je teprve na začátku, rychle ale pracujeme na tom, abychom zjistili, čí data unikla a o tyto lidi se postarali,“ citoval jej zpravodajský server BBC.

Prozatím není známo, že by údaje byly zneužity. Celkem se únik týká 134.386 současných i bývalých námořníků. Námořnictvo Spojených států má v aktivní službě a v pohotovostních zálohách zhruba 430.000 příslušníků.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.