1 Americký kandidát jako Jidáš

Upalování Donalda Trumpa. Nová velikonoční tradice v Mexiku?

, NOVÉ

Témata: , ,

V sobotu večer oslavili Mexičané Velikonoce rituálním spálením podobizny amerického republikánského prezidentského kandidáta Donalda Trumpa. Mexičany naštval slibem, že stane-li se americkým prezidentem, kolem hranice Spojených států s Mexikem bude stát zeď. Ta by měla chránit USA před nelegálními imigranty a pašeráky drog. Trump také slíbil, že ji zaplatí Mexičané. Informovala o tom agentura Reuters.

Spalování je součástí tradice mexického Svatého týdne, která odkazuje na symbolické upalování Jidáše Iškariotského. Častými „upálenými“ se při této akci stávají nepopulární politici. Letos hořela podobizna Donalda Trumpa se žlutými vlasy, v modrém saku a červené kravatě.

Místní média uvádí, že Trumpovy figurky hořely po celém Mexiku. Například v chudinské čtvrti mexického hlavního města sledovala hořícího Trumpa asi stovka obyvatel.

Mexický prezident Enrique Pena Nieto na Trumpovy sliby reagoval slovy, že jeho země nebude žádnou stěnu mezi státy platit a přirovnal Trumpův ostrý tón k výstupům diktátorů typu Hitlera či Mussoliniho. Kromě slibu o vybudování hranice a zvýšení poplatků za některá víza Mexičanů, vzbudil Trump emoce v Mexiku i svými protiimigrantskými názory.

Donald Trump vyhrál minulé úterý na Floridě klíčové primárky republikánů a vyřadil ze hry floridského senátora Marka Rubia, který po prohře v domovském státě odstoupil z boje o republikánskou nominaci na prezidenta USA.

Čtěte dále: Dobytí Palmýry prý umožnily desítky ruských náletů

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.