Prezident „vtipkoval“ s vojáky: ‚Když znásilníte 3 ženy, vezmu to na sebe‘

Duterteho "vtip"

Prezident „vtipkoval“ s vojáky: ‚Když znásilníte 3 ženy, vezmu to na sebe‘NOVÉ
Rodrigo Duterte Foto:

Foto: Wikimedia Commons/ Presidential Communications Operations Office – Presidential Communications Operations Office (Immediate: [1]), Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53175923

1
Svět

tk Echo24

Filipínský prezident Rodrigo Duterte opět vyšel s kontroverzním výrokem. Při projevu k filipínským vojákům na ostrově Mindanao jim řekl, že i když znásilní 3 ženy, vezme vinu na sebe. Na ostrově je vyhlášeno stanné právo kvůli boji s islamisty. Informaci přinesl The Guardian.

„Pro tohle stanné právo a jeho důsledky pouze já, a já sám, nesu zodpovědnost. Prostě dělejte svoji práci a já se postarám o zbytek,“ prohlásil prezident při projevu k vojákům na ostrově Mindanao. „Když znásilníte 3 ženy přiznám to, vezmu to na sebe,“ řekl prezident vojákům. Později uvedl, že to měl být vtip.

Na ostrově je totiž kvůli bojům s muslimskými separatisty stanné právo, které omezuje některá občanská práva. Duterte ho vyhlásil kvůli intenzivním bojům na ostrově Mindanao, který je druhý největší mezi filipínskými ostrovy.

Duterte je svými kontroverzními projevy vyhlášený. Od svého jmenování prezidentem v minulém roce již stihl vulgárně napadnou bývalého amerického prezidenta Barracka Obamu, prohlásil, že sní teroristům játra, nebo že nechá zabít desetitisíce kriminálníků. Dříve byl starostou města Davao a již tehdy zde potíral zločin velmi drsně. Měl dokonce platit smrtící komando, aby zabíjelo místní zločince a jeho politické odpůrce.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Prezident se rozvášnil: Dejte mi sůl a sním teroristova játra

Trump pozval kotroverzního filipínského prezidenta do Bílého domu