1 Duterteho výhrůžka

Prezident se rozvášnil: Dejte mi sůl a sním teroristova játra

, NOVÉ

Témata: , ,

Kontroverzní filipínský prezident Rodrigo Duterte se nechal slyšet, že by teroristům snědl jejich vnitřnosti. prezident se takto vyjádřil kvůli nedávnému útoku teroristů na filipínském ostrově Bohol. Duterte navíc nařídil svým vojákům, aby při odvetných útocích na teroristy nebrali zajatce a varoval, že by na jihu Filipín vyhlásil stanné právo. Uvádí to The Independent.

„Dejte mi sůl s octem a já sním jeho játra,“ prohlásil Duterte co by dělal, kdyby měl špatnou náladu a byl před něj předveden terorista. Řekl to během svého projevu na zahájení sportovního turnaje národních sportů. Dav na místě tímto prohlášením pobavil, ale Duterte poté dodal: „Myslím to vážně, stačí mě naštvat.“

Duterte se podobnou rétorikou prezentuje dlouhodobě. Během svých projevů se mnohokrát vyjádřil, že by osobně zabíjel drogové dealery, proti kterým na Filipínách vede válku. Vulgárně se vyjadřoval o bývalém prezidentovi USA Barracku Obamovi a dokonce tvrdil, že by rád nechal povraždit asi tři miliony drogově závislých, kdy jako příměr použil likvidační praxi Adolfa Hitlera.

Prezident dále varoval, že byl mohl na jižních Filipínách vyhlásit stanné právo, pokud bude hrozit, že se boj s terorismem vyjme kontrole. Zde se totiž již několik dekád táhne separatistická rebelie muslimů. Vojenským složkám navíc nařídil, aby v boji proti muslimským ozbrojencům nebrali zajatce.

Teroristé na Filipínách zaútočili před dvěma týdny na ostrově Bohol. Bylo při něm zabito osm teroristů, čtyři členové bezpečnostních složek a dva civilisté. Útok je ovšem označován jako zmařený. Útok měla na svědomí teroristická skupina Abú Sajjáf, která je napojená na Islámský stát.

Duterte se prezidentem Filipín stal vloni v květnu a mezi jeho hlavní sliby patřil právě boj proti drogám, korupci a terorismu. Po vyhraných volbách ihned prohlásil, že zločin porazí zabitím desítek tisíc kriminálníků. Dříve byl starostou města Davao a již tehdy zde potíral zločin velmi drsně. Měl dokonce platit smrtící komando, aby zabíjelo místní zločince a jeho politické odpůrce.

Čtěte také: Duterte nechal zatknout svou kritičku, prý brala úplatky

Prezident prý platil komandu, aby zabíjelo zločince

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde. 

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.