Lídři pěti stran odmítli debatu v Babišově médiu

Proti Babišovi

Lídři pěti stran odmítli debatu v Babišově médiuNOVÉ
Andrej Babiš. Foto: Foto: Jan Zatorsky
2
Domov
Echo24
Sdílet:

Celkem pět lídrů českých politických stran odmítlo účast v debatě, která se měla konat na Babišově serveru iDNES.cz před blížícími se krajskými a senátními volbami. Politici svou neúčast zdůvodňovali vesměs tím, že Babišova média podle nich nejsou nezávislá a slouží jako mocenský nástroj ministra financí.

Pozvánku do předvolební debaty podle informací deníku Právo dostali zástupci ČSSD, ODS, lidovců, TOP 09 a Starostů a nezávislých. Debatu měl přenášet živě Babišův server iDNES.cz a moderovat ji měl šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl. Proběhnout měla 27. září, tedy necelé dva týdny před podzimními volbami.

Čtěte reakci Babišových médií: ‚Klidně zrušíme i Babišův Blog‘. iDNES.cz a MF DNES proti Kalouskovi

Lídři všech pěti oslovených stran se však shodli, že debatu v Babišově médiu budou bojkotovat. „Je třeba věci nazývat pravými jmény. MF Dnes a Lidové noviny nejsou nezávislé noviny. Patří Andreji Babišovi, který je aktivně používá jako nástroj svého podnikatelského a politického vlivu a vede na jejich stránkách nepravdivé a účelové kampaně proti svým názorovým oponentům,“ uvedl například premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Podobně kriticky se na adresu Babišových médií vyjádřili i další oslovení politici. „Zdvořile jsem to odmítl, protože Mafra není politicky neutrální prostředí včetně předpokládaného moderátora a nebudu předstírat, že je. My také nepořádáme předvolební debaty na našem stranickém webu,“ řekl Právu předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Ve stejném duchu jako dva zmínění politici se potom vyjádřil i předseda ODS Petr Fiala, šéf Starostů a nezávislých Petr Gazdík a lidovecký vicepremiér Pavel Bělobrádek.

Babišova média dlouhodobě čelí kritice části veřejnosti. Podle mnohých totiž slouží jako nástroj pro útoky na politické konkurenty šéfa hnutí ANO. Zejména na stránkách Mladé fronty se v minulosti objevily texty, které vyznívaly silně v neprospěch některých sociálnědemokratických politiků. To by se však do budoucna mohlo změnit – za necelých 14 dní čeká poslance závěrečné hlasování o návrhu zákona o střetu zájmů. Jeho součástí je i ustanovení, které by členům vlády do budoucna zakázalo mimo jiné vlastnit média.

Čtěte také: Babišův střet zájmů je obrovský, má evropský dosah, všimli si v Německu

‚Kopie mailu jde rovnou ANO.‘ Marksová se opřela do Babišových médií

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov
×

Podobné články