Do toho, Donalde! Konvička anglicky velebí Trumpa a baví internet

Do toho, Donalde! Konvička anglicky velebí Trumpa a baví internetUVNITŘ VIDEO 1
Domov
Echo24
Sdílet:

Na podporu amerického prezidentského kandidáta Donalda Trumpa se v krátkém videu vyjádřili zástupci nově pojmenovaného uskupení Úsvit s Blokem proti islámu Martin Konvička, Petr Hampl a Miroslav Lidinský. Video na sociálních sítích pobavilo mnohé uživatele, kteří se v odkazu na chatrnou Konvičkovu angličtinu shodně ptají: ,,Jakým jazykem to jen mluvil?“.

Video s titulkem „Congratulations and support for Donald J. Trump​!“ pravděpodobně nevyvolalo takové reakce, které představitelé nově ideologicky podobných spojených uskupení Úsvit – národní koalice a Blok proti islámu očekávali. Pod jménem Úsvit s Blokem proti islámu vystoupil jeho vůdce (na videu anglicky pojmenovaný leader) Martin Konvička spolu s předsedou Miroslavem Lidinským a místopředsedou Petrem Hamplem. A kromě zmatení se stranickými funkcemi vyvolali také posměšky na téma islamofobní angličtina.

 

Hrdý Čecháček: „Congratulations and support for Donald J. Trump!“Miroslav Lidínský – Chairman Dawn of a Block against…

Posted by Hrdý Čecháček – CS Fox News NET TV on Thursday, March 10, 2016

 

„Právě jsme se dozvěděli, že byl Donald Trump jmenován islamofobem roku nepřátelským táborem,“ začal Konvička ve velmi špatně srozumitelné angličtině. „Je to velká čest, Donalde. Strana Úsvit s Blokem proti islámu a většina lidí v České republice si přeje, aby jsi byl prezidentem. Do toho, Donalde, do toho,“ ukončili pokřikem všichni tři přítomní pánové.

Reakce na sociálních sítích podpořil i fakt, že video islamofobové nahráli na stránku „Hrdý Čecháček – CS Fox News NET TV“. Mnozí diskutující tak přemítali, proč svůj videoportál pojmenovali tak, jak jsou mnohdy sami parodicky nazýváni. Nebo proč do názvu vložili název americké televize magnáta Ruperta Murdocha. Není tak jisté, jestli se jedná o pokus udělání si legrace sami ze sebe, nebo se například opravdu hlásí k „čecháčkovství“ a způsobu reportování Foxu.

Čtěte také: Česko má oficiálně protiislámskou parlamentní stranu

Islamofob Konvička musí do voleb, jinak prý zaplatí miliony

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov
×

Podobné články