1

Vláda zavádí novou daň pro méně majetné motoristy

POLITICKÁ ARÉNA

Současná vládní koalice, která se chvástá, že nechce zvyšovat daně, rozhodla tento týden o uvalení dalšího daňového břemene na naše motoristy. 

V případě uvalení ekologické daně na automobily starší deseti let a poplatků při registraci starších automobilů jde navíc o velmi asociální a neracionální opatření, které postihne zejména méně majetné motoristy. 

Ministrům současné vlády je potřeba sdělit, že všichni naši spoluobčané nemají dostatečné finanční prostředky na to, aby obměňovali svůj vozový park podle přání a představ bílých límečků ministerstva životního prostředí, lobbistů automobilek nebo ekologických fanatiků, kteří si myslí, že těmito nákladnými regulacemi zabrání lidem používat automobil, a zachrání tak naše životní prostředí.

Vláda by se místo vymýšlení podobných daní, poplatků a tedy i dalších nákladů zatěžujících naše občany měla zaměřit spíše na odstraňování podobných nesmyslných opatření a regulací, které brzdí náš hospodářský růst.

To by byl totiž ten nejlepší lék na rychlejší růst životní úrovně, který by vedl i k přirozenému nákupu novějších a zřejmě i ekologicky šetrnějších automobilů.  


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.