Vláda zavádí novou daň pro méně majetné motoristy

Vláda zavádí novou daň pro méně majetné motoristyPOLITICKÁ ARÉNA
Nová daň by se vztahovala i na majitele oblíbené Škody Felicie Foto: Foto: wiíkipedia
Politická aréna

Jan Skopeček

Současná vládní koalice, která se chvástá, že nechce zvyšovat daně, rozhodla tento týden o uvalení dalšího daňového břemene na naše motoristy. 

V případě uvalení ekologické daně na automobily starší deseti let a poplatků při registraci starších automobilů jde navíc o velmi asociální a neracionální opatření, které postihne zejména méně majetné motoristy. 

Ministrům současné vlády je potřeba sdělit, že všichni naši spoluobčané nemají dostatečné finanční prostředky na to, aby obměňovali svůj vozový park podle přání a představ bílých límečků ministerstva životního prostředí, lobbistů automobilek nebo ekologických fanatiků, kteří si myslí, že těmito nákladnými regulacemi zabrání lidem používat automobil, a zachrání tak naše životní prostředí.

Vláda by se místo vymýšlení podobných daní, poplatků a tedy i dalších nákladů zatěžujících naše občany měla zaměřit spíše na odstraňování podobných nesmyslných opatření a regulací, které brzdí náš hospodářský růst.

To by byl totiž ten nejlepší lék na rychlejší růst životní úrovně, který by vedl i k přirozenému nákupu novějších a zřejmě i ekologicky šetrnějších automobilů.