1 Futuristická zbraň

Americká flotila dostala nejmodernější plavidlo na světě, velí mu kapitán Kirk

, NOVÉ

Témata: , ,

Kapitán James Kirk v pátek obdržel „klíčky“ od nejmodernější a nejdražší lodi americké flotily. Nejde ovšem o vesmírnou loď Enterprise, nýbrž torpédoborec USS Zumwalt. Do aktivní služby by se plavidlo mělo dostat až 15. října, píše server CNN.

Torpédoborec disponuje nejen futuristickým designem, ale i důmyslným krycím systémem a nejpokročilejším arzenálem na světě. Posádku bude tvořit necelých 150 lidí.

„Posádka se na tento den pilně připravovala celé měsíce a je připravena převzít kontrolu nad lodí ve jménu amerického námořnictva," sdělil kapitán Kirk v tiskové zprávě vojenského námořnictva.

Tvar lodi napomáhá k co nejtiššímu a nejšetrnějšímu pohybu ve vodě, a tím má ztížit její odhalení nepřátelskými radarovými systémy. Přitom samotná loď měří přes 185 metrů, tedy víc než bitevní loď USS Arizona, kterou potopili Japonci u Pearl Harbor během druhé světové války.

USS Zumwalt je navíc vyzbrojen nejméně 80 různými raketami – osvědčenými naváděnými Tomahawky, protiletadlovými Seasparrow i tradičními torpédy. Loď je tak vybavena na boj proti pozemním, vzdušným i vodním cílům.

Americká vláda plánuje objednat další dva lodě, za všechny tři torpédoborce zaplatí 22,5 miliardy dolarů. Kvůli ceně tak upustili od původního plánu rozšířit flotilu o 32 těchto superplavidel.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.