15 let výroby Lega v Kladně

15 let výroby Lega v Kladně
Jeden z nápadů pro Kladno roku 2030 Foto: Foto: LEGO Production
Galerie

Jan Kálal

Dánský výrobce stavebnic LEGO otevřel v polovině dubna v Kladně třetí výrobní halu o rozloze 50 tisíc metrů čtverečních. Firma zároveň oslavila 15 let působení v České republice.

V Kladně na ploše 22 fotbalových hřišť zaměstnává dva tisíce lidí. Výrobní závod v Česku je jedním za čtyř na světě. Výroba modelů je umístěna do samostatné části kampusu, ve které místní odborníci vyvíjejí nástroje pro marketingové kampaně a modely pro parky Legoland i značkové prodejny firmy.

„Stavebnice LEGO, které byly vyrobeny a zabaleny zde v této továrně, budou putovat přes hranice a přinesou radost ze hry milionům dětí po celé Evropě a Asii. Takto si z naší perspektivy představujeme globalizaci,“ vysvětlil manažer společnosti Bali Padda. „Továrna v Kladně představuje základní stavební kostku v naší strategii budování stabilní výrobní základny po celém světě a zajišťuje dostupnost produktů LEGO pro děti a jejich rodiče kdekoli a kdykoli,“ připojil.

Modely vystavené při slavnostním otevření nové budovy C v kladenské továrně LEGO byly vytvořeny dětmi zaměstnanců 12. dubna 2015. Tématem modelů jsou dětské představy o podobě města Kladna v roce 2030, tedy za dalších 15 let.