Poslanec Huml sdílí antisemitské příspěvky, stěžují si Židé

Protest židovské obce

Poslanec Huml sdílí antisemitské příspěvky, stěžují si ŽidéNOVÉ 3
Domov
Echo24
Sdílet:

Federace židovských obcí v ČR píše o pochybení poslance za ČSSD Stanislava Humla, který sdílel video popírající holokaust. V nyní již smazaném příspěvku ho sociálnědemokratický politik nazval „brutálním, nekorektním, ale podnětným“. Podle židovské obce nevadí Humlovi ani pojmenovávání holokaustu „údajným“.

Stanislav Huml zřejmě opět o něco rychleji sdílel, než přemýšlel. Tentokrát si pro své úvahy nevybral konspirační weby nebo proruské spolky, ale rovnou extrémně pravicový kanál Iron Dawn. Po upozornění redakcí týdeníku Euro Huml příspěvek s videem smazal, stál si ale za svým, že holokaust nepopírá a video je zajímavé.

„Snímek, jenž poslanec parlamentu ČR a zastupitel města Stará Boleslav nazval ‚brutálním, nekorektním, ale podnětným‘, brojí proti ‚etnomasochismu‘ západní civilizace, která by se podle jeho autorů neměla omlouvat za kolonialismus, otroctví či křížové výpravy, mimo jiné tvrdí, že za holocaustem stojí Židé, kteří nebyli jeho oběti, ale viníci, a označují jen jako ‚údajný‘,“ píše Židovský tiskový a informační servis.

Huml prý „detaily neřeší“ a v uvedeném videu prý popírání holokaustu, za což v ČR hrozí odnětí svobody na 6 měsíců až 3 roky, nevidí. Židovské obce si však stojí za svým. „Nevadí mu ani pojem ‚údajný holocaust‘. Podle Humla je video zkrátka ‚postaveno na reálných historických základech sahajících až do 15. století‘. Youtube kanál Iron Dawn, z něhož bylo video sdíleno, přitom obsahuje například nahrávky sjezdů NSDAP, obsazování Ukrajiny nacisty nebo videa propagující zdravý životní styl v nacistické Třetí říši. Později bylo zmíněné video zveřejněné dne 9. srpna z poslancova veřejného profilu na Facebooku odstraněno,“ uzavřel židovský tiskový servis.

Slovo ‚údajný‘ Huml přehlédl

„Zmínku o holokaustu jsem ve videu zaregistroval, ale přehlédl jsem, že jej autoři uvedli slovem ‚údajném‘. Po upozornění portálu Euro.cz jsem si jej pustil ještě jednou a poté jsem video odstranil. Holokaust samozřejmě nepopírám. Na půdě Sněmovny jsem odsoudil i nacistické tendence na Ukrajině. Můj projev je dohledatelný a byl také předmětem kritiky,“ rozhodl se znovu v úterý k věci vrátit Stanislav Huml. „K dnešnímu dni je stav takový, že na mém fb video není, bylo na ní pár hodin, ale odkaz na něj najdete na Euru. Není to tristní ? Je vůbec možné něco kritizovat a udělat ve větším totéž než kritizovaný? Doporučuji vydavateli Eura, aby udělal totéž, co jsem udělal já a video odstranil. Nejsem na rozdíl od Eura vydavatel a můj facebook není a nebude profesionální vydavatelský dům.“

V rozhovoru pro DVTV se před časem Huml přiznal, že na ověřování sdílených informací nemá čas. Umí si prý ale díky nim udělat představu a nebrání se ani tomu, aby pochybné zdroje náležitě komentoval. V případě sdílení Iron Dawn se ale přehmátl více než obvykle – z tohoto kanálu se pak na Youtube i na Facebooku šíří videa s neskrývanou nacistickou tematikou včetně titulů jako „Němečtí veteráni: Bojovali jsme za záchranu Evropy“ nebo „Židovské humanitářství“.

„Ono to popisuje, že díky přijímání viny za všechno se dnes chováme jako pitomci. Muslimská invaze už tu jednou byla,“ vysvětloval Euru Stanislav Huml, proč dál sdílí spot, který podle něj podle pravdy varuje před „masochismem“ v evropské společnosti.

Čtěte také: Nytrová se navzdory Sobotkovi neomluví. Kandidovat už ale nebude

Pryč s multikulti! Ve sněmovně vzniká protiuprchlická platforma

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov
×

Podobné články