Clintonová, nebo Trump? Na VŠE budou řešit prezidentské volby

AMERICKÉ PREZIDENTSKÉ VOLBY

Clintonová, nebo Trump? Na VŠE budou řešit prezidentské volbyNOVÉ
Hillary Clintonová a Donald Trump Foto: FOTO: koláž ECHO24.cz (zdroj: Shutterstock a Wikimedia Commons/Michael Vadon))
Domov

Echo24

Bude tím, kdo vyjde z volební kampaně jako vítěz, demokratka Hillary Clintonová nebo republikán Donald Trump? Nadcházející prezidentské volby, ve kterých střídá jeden skandál druhý, prožívá nejen Amerika. Co volby znamenají a jak dopadnou, budou řešit experti 31. října na Vysoké škole ekonomické.

V rámci debaty s podtitulem „Co to všechno znamená a jak to dopadne“ budou mluvit na půdě Vysoké školy ekonomické pedagog z VŠE Roman Joch (KIE NF VŠE a Občanský institut), komentátor Jefim Fištejn a Jan Hornát z Univerzity Karlovy (Katedra severoamerických studií IMS FSV UK).

Diskuse je otevřena pro veřejnost a uskuteční se v pondělí 31. října 2016 od 19:45. Večerem bude provázet Ladislav Tajovský (KHD NF VŠE). Pořádá ji místní Katedra hospodářských dějin.

Američané budou volit nového prezidenta 8. listopadu. Podle posledního průzkumu vede demokratická kandidátka Hillary Clintonová nad svým republikánským rivalem Donaldem Trumpem mínění až o jedenáct procentních bodů.

Vyplývá to ze sondáže listu The Wall Street Journal a stanice NBC News, která se uskutečnila o uplynulém víkendu a ještě před nedělní televizní debatou obou hlavních prezidentských kandidátů.

Čtěte také: Trump by poslal Clintonovou do vězení. Nejostřejší debata v historii

Vtipálci na Twitteru. Co všechno je volitelnější než Trump?