Zásah proti střelci v Kostelci: Na místě dva mrtví, policie zadržela 65letého muže
AKTIVNÍ STŘELEC V KOSTELCI
Policisté dnes večer po ohlášené střelbě zadrželi v jednom z domů v Kostelci nad Černými lesy podezřelého i zbraň, z níž zřejmě střílel. Na zahradě domu našli dva mrtvé. Policie to uvedla na síti X. Podezřelým ze střelby v Kostelci je 65letý muž, jeho oběťmi 50letá žena a 45letý muž.
"Zasahujeme v Kostelci nad Černými lesy, odkud byla na linku 158 hlášena střelba v jednom z domů. Po okamžitém příjezdu hlídek na místo zadrželi policisté možného podezřelého i zbraň, ze které měl střílet. Na zahradě domu policisté nalezli dvě osoby, již bez známek života," informovala policie.
PVV - Zasahujeme v Kostelci n. Č. lesy, odkud byla na l.158 hlášena střelba v jednom z domů. Po okamžitém příjezdu hlídek na místo zadrželi policisté možného podezřelého i zbraň, ze které měl střílet. Na zahradě domu policisté nalezli 2 osoby, již bez známek života. #policiestc
— Policie ČR (@PolicieCZ) June 15, 2025
"Podezřelá osoba je zadržena, nebezpečí nyní nehrozí," řekl krajský policejní mluvčí Pavel Truxa bez dalších podrobností.
"Podezřelým ze střelby v Kostelci je 65letý muž, jeho oběťmi 50letá žena a 45letý muž. Případ řeší krajští kriminalisté, kteří již nyní provádějí potřebné procesní úkony a zjišťují okolnosti zločinu. Veřejnosti nehrozí žádné nebezpečí, násilná osoba je v moci Policie ČR," uvedla policie.
Podle informací iDNES.cz je nejpravděpodobnější vyšetřovací verzí, s kterou policie pracuje, že oběti zabil ženin exmanžel, se kterým měla žena dlouhodobé spory.