2 Nejstarší Američan

Nejstaršímu muži USA, veteránovi z války, někdo ukradl všechny peníze z účtu

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Neznámý pachatel se vydával za nejstaršího žijícího amerického veterána z druhé světové války a ukradl mu všechny peníze z účtu. Richard Overton je ve svých sto dvanácti letech i nejstarším Američanem. Krádež zjistil jeho bratranec, když prováděl vklad na Overtonův účet a viděl, že jsou na něm jen ty peníze, které tam právě vložil, informuje CNN.

Rodina Richarda Overtona je z události zdrcená a netuší, jak někdo mohl zjistit jeho údaje k účtu. „Bylo by hrozné, kdyby ho někdo, kdo mu byl blízký, takhle využil,“ řekl serveru bratranec veterána Volma Overton, který ve čtvrtek zjistil, že někdo peníze z účtu ukradl. Jakou částku zloděj z účtu vzal, rodina nespecifikovala a popsala jen jako „značnou“. Případem se nyní zabývá policie.

Richard Overton žije v Austinu v Texasu. V roce 1942 nastoupil do dělostřeleckého praporu, který působil v Pacifiku. V roce 2013 dostal ocenění od bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy.

Před dvěma lety jeho rodina založila stránku, kde mohli lidé přispívat na Overtonovu nutnou denní péči. Získal tak příspěvky v hodnotě přes sto tisíc dolarů. Tyto peníze jsou však uložené na jiném účtu, k nim se zloděj nedostal.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Veterán z druhé světové dokončil po 74 letech školu. Diplom získal v 94 letech

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.