2 Nejstarší Američan

Nejstaršímu muži USA, veteránovi z války, někdo ukradl všechny peníze z účtu

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Neznámý pachatel se vydával za nejstaršího žijícího amerického veterána z druhé světové války a ukradl mu všechny peníze z účtu. Richard Overton je ve svých sto dvanácti letech i nejstarším Američanem. Krádež zjistil jeho bratranec, když prováděl vklad na Overtonův účet a viděl, že jsou na něm jen ty peníze, které tam právě vložil, informuje CNN.

Rodina Richarda Overtona je z události zdrcená a netuší, jak někdo mohl zjistit jeho údaje k účtu. „Bylo by hrozné, kdyby ho někdo, kdo mu byl blízký, takhle využil,“ řekl serveru bratranec veterána Volma Overton, který ve čtvrtek zjistil, že někdo peníze z účtu ukradl. Jakou částku zloděj z účtu vzal, rodina nespecifikovala a popsala jen jako „značnou“. Případem se nyní zabývá policie.

Richard Overton žije v Austinu v Texasu. V roce 1942 nastoupil do dělostřeleckého praporu, který působil v Pacifiku. V roce 2013 dostal ocenění od bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy.

Před dvěma lety jeho rodina založila stránku, kde mohli lidé přispívat na Overtonovu nutnou denní péči. Získal tak příspěvky v hodnotě přes sto tisíc dolarů. Tyto peníze jsou však uložené na jiném účtu, k nim se zloděj nedostal.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Veterán z druhé světové dokončil po 74 letech školu. Diplom získal v 94 letech

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.