Útočník u Paříže zabil nožem dvě ženy a jednu zranil. Na policii křičel Alláhu akbar

Útočník u Paříže zabil nožem dvě ženy a jednu zranil. Na policii křičel Alláhu akbarAKTUALIZUJEME
Svět

Útok ve Francii

nin Echo24

Útočník s nožem zabil u Paříže dvě ženy a jednu vážně zranil. Při zásahu policie volal Alláhu akbar. Úřady oznámily, že po policejním zákroku je muž mrtev. Třicetiletý muž podle francouzského tisku zabil svou matku a sestru, byl vyzbrojen několika noži. Incident se stal v městečku Trappes jihozápadně od Paříže. 

Podle francouzského deníku Le Parisien bylo muži jménem Kamel S. 35 let, dvě mrtvé ženy jsou jeho sestra a matka. Vážně zraněná je zatím neznámá žena, podle všeho kolemjdoucí. Informaci, že oběťmi jsou matka a sestra útočníka, poskytl agentuře Reuters nejmenovaný zdroj z francouzského ministerstva vnitra.

Podle Le Parisien útočník napadl lidi na ulici a následně se zabarikádoval v nedaleké budově. „Alláhu akbar, jestli vstoupíte, všechny vás zabiju,“ křičel muž na policii. Když krátce před půl desátou vyšel z úkrytu a pokračoval ve výhrůžkách, policie zahájila palbu.

Podle televize BFM-TV se útočník narodil v roce 1982 a před několika lety byl odsouzen za veřejné oslavování teroristického činu. Motiv jeho dnešního útoku však zatím není jasný. BFM-TV uvedla, že pravděpodobnější se zdá být možnost, že důvodem krveprolití byla rodinná rozepře. K incidentu se prostřednictvím své propagandistické agentury přihlásila teroristická síť Islámský stát, tvrzení však ničím nedoložila.

Poté, co incident v Trappes skončil, požádala policie obyvatele městečka, aby se místu vyhýbali a usnadnili tak vyšetřování. Podle Reuters je Trappes asi 30.000 obyvateli chudší lokalitou v obecně bohatším regionu západně od Paříže. Desítky radikalizovaných mladých lidí odsud údajně odešly bojovat do Sýrie.

Soustrast v souvislosti s dnešním incidentem na twitteru vyjádřil francouzský ministr vnitra Gérard Collomb, který také ocenil práci bezpečnostních složek. „Chtěl bych ocenit pořádkové složky za jejich mobilizaci a schopnost reakce. Již pracují na tom, aby osvětlily okolnosti tohoto dramatu,“ napsal Collomb.

Čtěte více: Terorista? Muž najel autem do radnice. Explozí zabil asi jenom sebe

Související články