Žije jako nuzák. Přitom syn slavného boxera Muhammada Aliho zdědil miliony dolarů

Chudý syn bohatého boxera

Žije jako nuzák. Přitom syn slavného boxera Muhammada Aliho zdědil miliony dolarůNOVÉ
Muhammad Ali senior (vpravo) rozdávající rány Foto:

Foto: Reuters

Svět

drb

Otec Muhammada Aliho juniora byl největší boxer své doby, přesto jeho syn v USA žije v podstatě v chudobě a musí vyžít v přepočtu se zhruba 180 korunami na den. Otec dětem sice odkázal značné jmění, kvůli sporu s jeho ženou se jim však dostává podstatě méně peněz. Informuje o tom server Mirror.

Muhammad Ali zemřel ve věku 74 let v roce 2016 a zůstalo po něm 55 milionů dolarů (1,24 miliardy korun). Přesto žije nejstarší syn slavného boxera téměř z ruky do úst.

Šestačtyřicetiletý muž musí pracovat v Miami jako nekvalifikovaný dělník. Jinak by byl totiž odkázaný na pouhých 7,10 eur za den (v přepočtu asi 180 korun). „Sekám trávu, stříhám živé ploty, pleju záhony nebo čistím žaluzie,“ říká Muhammad Ali junior.

Příčinou je jeho spor s otcovou ženou a jeho nevlastní matkou Lonnie (61), která je správkyní dědictví. Ta mu totiž posílá pouze 600 eur měsíčně na nájem a 260eur na živobytí. „Protože nemám bankovní konto, musím za proplacení šeku platit ještě provizi. Po odečtení všech nákladů mi tak zbude jen 7,10 eur na den,“ stěžuje si Ali junior.

Jeho největším snem je zaplatit svým dětem, které žijí s matkou v Chicagu, letenku do Miami, řekl serveru Mirror.

Čtěte také: Mlčící, nevýrazný šéf OSN. Vyhýbá se novinářům. Guterres kritizován, že mlčel též o vraždě Chášakdžího