Sophiina volba. Otec si na Srí Lance musel vybrat, koho ze sourozenců zkusí zachránit

Sophiina volba. Otec si na Srí Lance musel vybrat, koho ze sourozenců zkusí zachránitNOVÉ
Ohledávání místa exploze v hotelu Shangri-La v Kolombu Foto:

FOTO: Reuters

Svět

ÚTOKY NA SRÍ LANCE

zd Echo24

První výbuch zastihl mladé sourozence v jídelně hotelu Shangri-La, když se podávala snídaně. Po ní se měli oba vydat na cestu domů. Z místa se jim téměř podařilo uprchnout do chodeb hotelu. Netušili však, že běží vstříc další náloži, která oba usmrtila. Jejich otec se musel rozhodnout, které z dětí se pokusí zachránit. O tragických osudech lidí i celých rodin z teroristických útoků na hotely a kostely na Srí Lance píší světová média.

Devatenáctiletý Daniel Linsey a jeho patnáctiletá sestra Amelie patří mezi osm britských obětí útoků na luxusní hotely a kostely na Srí Lance. Na snídani, po které se měla rodina vydat zpátky domů, s nimi byl i jejich otec, kterému se podařilo přežít, píše britský Daily Mail. Podle britského The Times otec dětí vypověděl, že se musel rozhodnout, které z dětí se pokusí zachránit. Usoudil nakonec, že jeho syn má vážnější zranění, proto se ho rozhodl odnést ven. Poté, co se záchranářům nepodařilo syna oživit, se dozvěděl, že v hotelu podlehla zraněním i jeho dcera.

O ženu a dvě děti přišel i další z britských občanů Ben Nicholson, který jako jediný z rodiny výbuch v hotelu Shangri-La přežil, informuje BBC. Rodina zemi navštívila na velikonoční svátky. O tři ze čtyř dětí přišel i jeden z nejbohatších dánských miliardářů Anders Holch Povlsen.

Útoky v metropoli Kolombu a na dalších místech na Srí Lance, které převážně spáchali sebevražední atentátníci, si podle aktuální bilance vyžádaly 321 mrtvých a asi 500 zraněných. Dětský fond OSN (UNICEF) oznámil, že mezi oběťmi je i 45 dětí.

Srílanské úřady z útoků obviňují místní islamisty z dosud málo známé organizace národní Tauhíd džamáate, označované zkratkou NTJ. K atentátům se přihlásila prostřednictvím propagandistické agentury Amak teroristická skupina Islámský stát, pro své tvrzení ale neposkytla žádný důkaz.


Čtěte dále: Nahlásil se v hotelu, vystál si frontu na snídani a pak se odpálil. První lidská dramata ze Srí Lanky

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články