6 Architektonická soutěž

OBRAZEM: Kreativní bydlení. Pleskot, Vávra a spol. ocenili mladé architekty

, FOTOGALERIE

Témata: , ,

Historik architektury Zdeněk Lukeš a architekti Josef Pleskot, David Vávra, Adam Gebrian a Ondřej Chybík vyhlásili vítěze studentské architektonické soutěže Central Group. Konkrétně se jednalo o kategorie Kreativní a inovativní bydlení a Praktické a efektivní bydlení. Studenti si odnesli dohromady přeš 350 tisíc korun a vítězové obou kategorií i stáž u Josefa Pleskota. Vyhlášení cen proběhlo v pražském Centru architektury a městského plánování CAMP za účasti majitele Central Group Dušana Kunovského.

V kategorii Kreativní a inovativní bydlení se hodnotila originalita návrhu, komplexní architektonicko – urbanistické řešení a výtvarná a grafická úroveň návrhu. Na třetím místě se umístil Martin Petřík s projektem Creative Housing Slovan

Na druhém místě se umístila studentka Fakulty architektury ČVUT v Praze Nikola Macháčová s Udržitelným cohousingem pro segregované sociální skupiny

A nejvíce porotu zaujal domovní blok Anny Svobodové a Ondřeje Bláhy, který je umístěn na pražský Karlín. 

V kategorii Praktické a efektivní bydlení se hodnotila také výtvarná a grafická úroveň návrhu, architektonicko – urbanistické řešení, ale namísto originality návrhu se hodnotila jeho účelnost. Třetí místo získal Adam Novotník s projektem Prolínání Úvaly.

Druhé místo obsadily Domy Úštěk studenta Martina Holby.

Kategorii vyhrál projekt Václava Ulce, který navrhl bydlení na Břevnově.

Ti, kteří skončili na třetím místě získali 25 tisíc korun, druzí 50 tisíc korun a vítězové 100 tisíc korun. Vítězní studenti obou kategorií k tomu dostali dvoutýdenní stáž v ateliéru předního českého architekta Josefa Pleskota. Předsedou poroty byl historik architektury Zděnek Lukeš a architekti David Vávra, Adam Gebrian a Ondřej Chybník a zástupkyně médií Hana Boříková.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Domu z prostých materiálů dávají noblesu dokonalé detaily. Podívejte se

Z nového čísla Mýtus o první desítce. V počtu automobilů jsme byli až na 21. místě

Echo týdne: Antisemitismus na Pochodu žen? ● Komentář: Podporujte svého oligarchu ●Fokus: Drony pro české vojáky ● Recenze: Citová sebevýchova malé Věry ● Komentář: Výstraha soudce Baxy

Bitva o Británii Jak dopadne britský odchod z EU
,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.