1 Kurzy na demisi Mayové

Skončí Mayová? Sázkaři dávají její demisi 20 %. Je naprosto osamocená, píše bulvár

, NOVÉ

Témata: , ,

Kurzy sázek dávají dvacetiprocentní šanci, že britská premiérka Theresa Mayová do konce tohoto měsíce odstoupí z funkce. Uvedla to během soboty sázková kancelář Ladbrokes. Premiérčina kancelář se přitom odmítla vyjádřit ke zprávě deníku The Times, že se debatuje o načasování premiérčiny demise. Ale nejmenovaný zdroj z Downing Street řekl agentuře Reuters, že zpráva neodpovídá skutečnosti.

Zmíněné noviny citovaly nejmenovaný zdroj Downing Street, podle kterého si i premiérčini nejbližší spojenci myslí, že Mayová nevyhnutelně bude muset odstoupit.

V souvislosti s chaotickou situací okolo odkládaného odchodu Británie z Evropské unie o případné demisi Mayové spekulují média. „Nic není jisté, ale zdá se pravděpodobné, že dlouhý odklad by mohl znamenat konec premiérství Mayové,“ napsal server politico.eu. „Je naprosto osamocená,“ napsal o Mayové šéf politického zpravodajství bulvárního listu The Sun Tom Newton Dunn.

Británie měla opustit EU 29. března, ale summit EU tento týden poskytl odklad přinejmenším do 12. dubna

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Ruská ruleta Mayové, ztráta kontroly nad brexitem. Britský tisk hodnotí summit EU

Chaos, zmatek a Mayová jako překážka. Evropský tisk hodnotí průběh brexitu

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.