Páníček Assange vypadal zdevastovaně, jeho kočka je ale fit a v bezpečí, ujistila WikiLeaks

Páníček Assange vypadal zdevastovaně, jeho kočka je ale fit a v bezpečí, ujistila WikiLeaksNOVÉ
Assangeova kočka sleduje na obrazovce zatčení svého páníčka Foto:

FOTO: printscreen Twitter/WikiLeaks

Panorama

ZATČENÍ ASSANGE

zd Echo24

Uživatelé sociálních sítí a kočkomilové si mohou oddechnout. Populární míca Juliana Assange, která se na sociálních sítích proslavila svým životem na ekvádorské ambasádě, odkud občas z okna vyhlížela ve formálním „odění“ s kravatou, je po zatčení svého páníčka v bezpečí. Informovala o tom společnost WikiLeaks na svém Twitteru.

Kočku Assange získal v roce 2016, když už dávno pobýval na ekvádorské ambasádě. Od té chvíle se kočka stala internetovou senzací zejména na sociálních sítích Twitter a Instagram, kde pod účtem @EmbasyCat vycházely fotografie zachycující její život „v izolaci“ s Julianem Assangem. Účet na Instagramu se však v roce 2017 odmlčel, stejně jako o rok později ten twitterový, píše server CNN. 

Od roku 2018 musel Assange dodržovat na ambasádě nová pravidla, podle nichž si měl platit za lékaře, za telefonní hovory, za internet, za prádelnu či právě za úklid po své kočce. Měsíc poté italský list la Repubblica informoval, že Assange pravděpodobně kočku vypustil na svobodu, aby ji ušetřil „izolace, která se stala nesnesitelnou a umožnil ji zdravější život“.

Oficiální twitterový účet WikiLeaks nyní potvrdil, že je kočka, o jejíž zdraví se už někteří uživatelé sociálních sítí obávali, v pořádku. Umístil na svůj účet video, na němž kočka sleduje zatčení svého páníčka na stanici Ruptly patřící pod ruskou vládou dotovanou televizi Russia Today. „Můžeme potvrdit, že Assangeova kočka je v bezpečí,“ stojí v příspěvku s tím, že Assange o „záchranu“ kočky požádal své právníky a oba se spolu setkají „až budou na svobodě“.


Čtěte dále: Britští labouristé chtějí, aby Mayová zabránila vydání Assange do USA

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články