VIDEO: Hitem internetu je klip „Sám doma v České republice”. Kevina zachraňuje Trump i Jágr

Povedené české video

VIDEO: Hitem internetu je klip „Sám doma v České republice”. Kevina zachraňuje Trump i JágrVIDEO UVNITŘ
Kevin McCallister skončil i na Václavském náměstí Foto:

REPROFOTO: Youtube / Michal Orsava

1
Domov

vt

Jak by to vypadalo, kdyby se Kevin McCallister ztratil nikoliv v New Yorku, ale v Praze? Alternativní děj oblíbeného vánočního filmu Sám doma představila skupina českých filmařů a jejich video se brzy stalo internetovým hitem. Kevin při svých toulkách po Praze i Brně se potká s celou řadou slavných osobností, jako jsou Ivana Trumpová, Jaromír Jágr či Donald Trump a Vladimir Putin.

Kevin McCallister opět zažívá své nemalé dobrodružství, když se sám ocitne v zasněženém srdci Evropy. Dokáže se ukrýt ve stověžatém městě před silami ruského prezidenta, nebo bude potřebovat pomoc od nejmocnějšího muže planety?“ přibližuje děj Michal Orsava, autor videa.

Dětský protagonista tak místo trávení svátků s rodinou bloudí po Václavském náměstí a kouká na Tři oříšky pro Popelku. Americký prezident Donald Trump mezitím vyhlásí obrovskou pátrací operaci a zamíří letadlem do České republiky, zatímco ruský prezident Vladimir Putin vyšle do terénu dvojici svých poskoků – známé filmové lumpy Harryho a Marva.

Ti se snaží Kevina dopadnout, toho nicméně z prekérní situace zachrání třeba bývalá Trumpova manželka Ivana nebo český hokejista Jaromír Jágr. Nakonec se Kevin na Štědrý den znovu shledá se svou matkou u stánku s trdelníky na Staroměstském náměstí.

Na videu pracovalo více než 10 lidí. Šikovní čeští filmaři vyřezávali postavy z filmů a kombinovali je s několika vrstvami jiných záběrů, především tedy českých kulis z různých částí Prahy a Brna. Neodpustili si ani několik vtipných referencí a „propašovali“ do videa i plyšového krtečka, zmateného Johna Travoltu či plakáty Miloše Zemana. Video se na Youtube dočkalo pozitivních reakcí a zhlédlo jej více než 80 tisíc lidí.

Čtěte také: Čína a Rusko ohrožují moc a zájmy USA. Trump představil bezpečnostní strategii