Velitel britské armády generál Carter varuje před třetí světovou válkou

SVĚTOVÁ VÁLKA

Velitel britské armády generál Carter varuje před třetí světovou válkou
generál sir Nick Carter Foto: printscreen: BBC
2
Svět
Echo24
Sdílet:

Současná globální nejistota uprostřed hospodářské krize způsobené pandemií koronavirů by mohla být podle velitele britských ozbrojených sil generála Nicka Cartera předzvěstí další světové války. Píše o tom agentura Reuters.

V rozhovoru, který se konal u příležitosti Remembrance Sunday (vzpomínková neděle), každoroční vzpomínky na válečné veterány, řekl náčelník britského generálního štábu sir Nick Carter, že eskalace regionálního napětí a chyby v úsudku by nakonec mohly vést k rozsáhlému konfliktu.

"Myslím, že žijeme v době, kdy je svět velmi nejistým a úzkostlivým místem. Dynamika globální konkurence je také součástí našich životů. V současné době probíhá mnoho regionálních konfliktů. Je vidět, že eskalace konfliktu může vést k miskalkulaci," řekl Carter pro Sky News.

Na otázku, zda to znamená, že existuje skutečná hrozba další světové války, Carter odpověděl: „Říkám, že je to riziko, a musíme si být těchto rizik vědomi.“

Carter, který se stal velitelem britské armády v roce 2018 uvedl, že je důležité pamatovat na ty, kteří zemřeli v předchozích válkách, jako varování pro ty, kteří by mohli opakovat chyby minulosti. "Pokud zapomenete na hrůzu války, pak je velké riziko, že si lidé mohou myslet, že jít do války je rozumná věc."

"Musíme si pamatovat, že historie se nemusí opakovat, ale má rytmus. Pokud se podíváte zpět na minulé století, před oběma světovými válkami došlo k eskalaci, která nakonec vedla k válkám v měřítku, které bychom snad už nikdy nechtěli zažít,“ varoval Carter.

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články