1 Konec adopcí

Cizinci už nesmí adoptovat etiopské děti. Kvůli riziku zneužívání

, NOVÉ

Témata: , , , , ,

Parlament v Addis Abebě zakázal cizincům adoptovat etiopské děti. Chce tak zabránit jejich možnému zneužívání či prodávání. K adopcím do zahraničí putovali hlavně sirotci. Z Etiopie si osvojila holčičku i americká herečka Angelina Jolie.

Addis Abeba již adopce do ciziny omezila poté, co v roce 2011 zemřela ve Spojených státech zneužitá etiopská dívenka. Rozhodnutí schválené etiopskými poslanci v úterý má podobným případům předejít, řekl mluvčí ministerstva žen a dětí.

Někteří poslanci ale upozornili, že země nemá dostatek míst v sirotčincích. Navzdory prudkému hospodářskému růstu z posledních let zůstává Etiopie v žebříčku OSN mezi 15 nejchudšími státy světa.

Filmová hvězda Angelina Jolie, která je držitelkou prestižního ocenění Oscar a která se mimo jiné angažuje jako zvláštní vyslankyně Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky, si v roce 2005 osvojila několikaměsíční etiopskou holčičku Zaharu. Její babička a trojice svědků sdělila v té době soudu v Addis Abebě, že matka Zahary je mrtvá a otec neznámý.

Čtěte také: Etiopští vojáci jsou v Somálsku. Přišli bojovat s islamisty

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.