1 Nová kniha Edice Echo

Edice Echo: Cobain, Řepka i Caligula. 50 podivuhodných postav optikou Ondřeje Štindla

NOVÉ

Témata:

V rámci Edice Echo právě vychází kniha s názvem 50 podivuhodných postav. Ta nabízí pět desítek „recenzí“ amerických a českých osobností i zcela fiktivních postav. Autor Ondřej Štindl s nadhledem hodnotí třeba Kurta Cobaina, Tomáše Řepku, ale také Caligulu či Agenta Coopera.

Kniha 50 podivuhodných postav nabízí výbor z portrétních textů publikovaných v Týdeníku Echo v letech 2016–2018. Autor Ondřej Štindl s nadhledem a svérázným humorem píše o figurách veřejného života, lidech, kteří se – třeba jen nakrátko – stali známými, o osobnostech historických, ale i o postavách fiktivních.

Štindl má dar přesné charakteristiky a působivé zkratky, umí být jízlivý, shovívavý i dojemný. Pro čtenáře a taky trochu pro sebe „zrecenzoval“ třeba Caligulu, Dominika Haška, Terminátora, Michala Davida nebo Johnnyho Cashe.

Ondřej Štindl je známý novinář a literát, za scénáře k filmu Pouta a seriálu Svět pod hlavou byl oceněn Českým lvem. V roce 2012 vydal dystopickou prózu Mondschein, roku 2016 svůj druhý román K hranici.

Více se dočtete v knize 50 podivuhodných postav, kterou si můžete objednat zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.