1 Nová kniha Edice Echo

Edice Echo: Cobain, Řepka i Caligula. 50 podivuhodných postav optikou Ondřeje Štindla

NOVÉ

Témata:

V rámci Edice Echo právě vychází kniha s názvem 50 podivuhodných postav. Ta nabízí pět desítek „recenzí“ amerických a českých osobností i zcela fiktivních postav. Autor Ondřej Štindl s nadhledem hodnotí třeba Kurta Cobaina, Tomáše Řepku, ale také Caligulu či Agenta Coopera.

Kniha 50 podivuhodných postav nabízí výbor z portrétních textů publikovaných v Týdeníku Echo v letech 2016–2018. Autor Ondřej Štindl s nadhledem a svérázným humorem píše o figurách veřejného života, lidech, kteří se – třeba jen nakrátko – stali známými, o osobnostech historických, ale i o postavách fiktivních.

Štindl má dar přesné charakteristiky a působivé zkratky, umí být jízlivý, shovívavý i dojemný. Pro čtenáře a taky trochu pro sebe „zrecenzoval“ třeba Caligulu, Dominika Haška, Terminátora, Michala Davida nebo Johnnyho Cashe.

Ondřej Štindl je známý novinář a literát, za scénáře k filmu Pouta a seriálu Svět pod hlavou byl oceněn Českým lvem. V roce 2012 vydal dystopickou prózu Mondschein, roku 2016 svůj druhý román K hranici.

Více se dočtete v knize 50 podivuhodných postav, kterou si můžete objednat zde.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.