Ve jménu strany? Kubánský prezident si v zemi regulovaného internetu založil účet na Twitteru

Tweety kubánského prezidenta

Ve jménu strany? Kubánský prezident si v zemi regulovaného internetu založil účet na TwitteruNOVÉ
Kubánský prezident Miguel Díaz Canel Foto:

Foto: Shutterstock

1
Svět
Sdílet:

Na Kubě není sice k dispozici mobilní internet, to ale neodradilo tamního prezidenta Miguela Díaze Canela od toho, aby si založil účet na americké sociální síti Twitter. Během několika málo hodin nasbíral 6 000 sledujících, v neděli večer jich měl po čtyřech dnech na síti již přes 29 tisíc, informovala televize Deutsche Welle.

Kubánský prezident Miguel Díaz Canel si účet na Twitteru založil ve středu při příležitosti tamního státního svátku. „Jsme na místě s největší konstelací vlasteneckých nálad,“ napsal na svém účtu, čímž zahájil své twitterové působení. 

Premiér tweetoval také o bouři Michael, která zasáhla i Kubu a v USA zabila 18 osob. 

Canel získal u svých tweetů rychle velký počet lajků, opozice ale jeho působení na síti kritizuje. Vymezila se proti němu například aktivistka Rosa María Payá. „Prezident? Ke zvolení prezidentem je potřeba být zvolen lidem ve svobodných a otevřených volbách. To je něco, co vám režim zakazuje. Jen proto, že je tak Raúl Castro označuje, neznamená, že tomu Kubánci a svět věří. Nebuďte pošetilý,“ napsala Payá na Twitteru.

Úřadující kubánský prezident je první tamní hlavou státu, která používá Twitter jako nástroj vládní propagandy. Jedná se tak o určitou změnu dosavadní vládní propagandy, která tak reaguje na četné opoziční politiky, již tuto sociální síť využívají. 

Na Kubě má být v roce 2020 zaveden internet pro všechny občany, což kritizují i někteří příznivci vlády. Vadí jim, že i po vytvoření zhruba 400 veřejných Wi-Fi hotspotů je rozšíření internetu slabé. Opozice mezitím vládu kritizuje, že se chystá při zavádění veřejného internetu inspirovat modely, které fungují například v Číně, Vietnamu nebo Severní Koreji, kde je internetová síť pro běžné občany velice omezená.

Čtěte také: Internet jako spása pro Afriku? Má pozitivní vliv na vzdělání i morálku, tvrdí nový výzkum

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články