1 Sebevraždy policistů

Francii zasáhla vlna sebevražd policistů. Od začátku roku si jich na život sáhlo téměř 30

, NOVÉ

Témata: , ,

Zástupci francouzské policie naléhavě žádají ministra vnitra Christophea Castanera, aby se s nimi sešel kvůli přibývajícímu počtu sebevražd v jejich řadách. Tento týden si vzali život dva strážci pořádku a od začátku roku je takových případů celkem 28, informoval deník Le Monde.

Podle údajů ministerstva vnitra loni ve Francii spáchalo sebevraždu 68 policistů a četníků. Odboráři na pátek vyhlásili tichý protest na policejních stanicích, který má být poctou zemřelým kolegům. Ve čtvrtek se služební zbraní zastřelila 48letá policistka v hodnosti kapitána na služebně v jihofrancouzském Montpellieru. Šlo o matku dvou dětí. Rovněž ve čtvrtek našli 25letého policistu mrtvého u něho doma na pařížském předměstí.

Policisté žádají, aby se pro Castanera stal prioritou plán prevence sebevražd, který loni vytvořil jeho předchůdce Gérard Collomb. K dispozici má být policistům krizová telefonní linka s nepřetržitým provozem, díky níž by se jim včas dostalo pomoci psychologů.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Počet sebevražd dětí je v Japonsku na 30letém maximu. Zabíjejí se kvůli rodině či šikaně

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.