1 Názory čtenářů

Poručíme klimatu

Témata: , ,

Vážení protestující středoškolští studenti.

Jsem velmi potěšen, že Vám není lhostejný osud naší planety ani liknavý postoj politiků. Pevně věřím, že stejný zájem jako o globální problémy světa projevujete i o své blízké okolí, obec, školu, rodinu.
Je skvělé, když máte vlastní přesvědčení. Jistě si dobře uvědomujete, jak je toto přesvědčení formováno. Placenými ekopedagogy, rodiči, vlastním studiem, sběrem životních poznatků a zkušeností????

Máte nezpochybnitelné právo demonstrovat. Generace Vašich rodičů  demonstrovala v listopadu 1989 a aktivně přispěla k pádu diktatury v naší zemi. Tím se zasloužila se o Vaši svobodu říkat nahlas své názory a nebýt za to trestáni.

S hodnocením globální změny klimatu je to však trochu složitější. Nepochybně máte dobré znalosti o změnách a vývoji  klimatu v dobách, kdy předchůdci člověka chodili po čtyřech. Nebo o malé době ledové před pár sty lety stejně jako máte povědomost o podnebí v Čechách a na Moravě v období středověku. A též znáte podvod s názvem hokejka.

A víte z vyprávění rodičů či ze školy, že v době Vašich pradědů mládež s rudou hvězdou razila heslo „Poručíme větru, dešti.“ A jak to dopadlo. Nezkoušejme raději poroučet počasí znovu. Umíte rozpoznat přínos řepky olejné a jejich produktů pro kvalitu zemědělské půdy, podzemních vod, ovzduší i pro kapsu jednoho našeho občana.

Nejlépe je ale začít sami od sebe. Až dostávkujete, proberte s Vašimi ekopedagogy, jak by se snížila ekologické stopa každého z Vás, kdyby se ve Vašich školách zavedla běžná teplota ve třídě 16 stupňů. Pak čiňte závěry.

Tak rozum do hrsti a přírodě zdar !!!!

RNDr. Petr Vaverka


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.