1 automobilový průmysl

Seat roste. Loni prodal 517 600 vozidel

Nové

Témata: ,

Prodeje vozidel španělské automobilky Seat rostou už šestým rokem v řadě a v roce 2018 dosáhly celkového počtu 517 600 vozidel. Tím byl překonán rekord z roku 2000 (514 800 vozů) a jde tak o největší objem prodeje v 68leté historii značky, oznámila firma.

Silným impulzem pro pozitivní vývoj prodeje značky v roce 2018 byl model Arona. V prvním kompletním roce prodeje bylo prodáno 98 900 vozů. Arona je tak třetím nejprodávanějším modelem Seat a doplnila modely Ibiza, Leon a Ateca jako jeden ze čtyř pilířů značky.

Prezident společnosti Seat Luca de Meo zdůraznil, že „prodejní rekord potvrzuje úspěch naší strategie a modelů z produktové ofenzivy, kterou jsme spustili v roce 2016. Druhým rokem v řadě jsme dosáhli dvouciferného růstu, což je neobvyklý úspěch na automobilovém trhu“.

Historický prodejní rekord značky je výsledkem dvouciferného růstu na pěti hlavních evropských trzích, a to v Německu (meziročně +11,8 %), ve Španělsku (+13,2 %), ve Velké Británii (+12 %), ve Francii (+31,3 %) a v Itálii (+ 10,9 %). Významný úspěch zaznamenala značka i v Portugalsku (+16,7 %), v Belgii (+24,4 %) a v Nizozemí (+16,3 %). 

V roce 2019 sází značka na nový model Tarraco, který završuje produktovou řadu SUV značky Seat, která již zahrnuje modely Arona a Ateca. Seat navíc začne prodávat nový model Arona TGI, verzi crossoveru SEAT s pohonem na stlačený zemní plyn a čtvrtý model v produktové řadě vozů na CNG, jejíž součástí jsou již modely Mii, Ibiza a Leon. 

Čtěte také: Seat Arona: Další, co se veze na vlně

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.