Doprava v Praze kolabuje. Krnáčová oznámila odchod z politiky

Zůstane řadovou členkou hnutí

Doprava v Praze kolabuje. Krnáčová oznámila odchod z politikyAKTUALIZOVÁNO
Adriana Krnáčová Foto:

Foto: Jan Zatorsky

1
Domov
Sdílet:

Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) nebude v podzimních komunálních volbách obhajovat post v čele Prahy. Uvedla to ve středu na základě vyjádření primátorky Mladá fronta Dnes (MfD). Zprávy o odchodu Krnáčové se objevovaly už několik měsíců. Podobně se mluvilo i o Robertu Pelikánovi, který odchod z politiky a ministerstva spravedlnosti oznámil minulý týden. Krnáčová navíc oznámila odchod v den, kdy pražská doprava kolabuje. Problémy způsobila celá řada uzavírek a tunel Blanka, kde selhal řídicí systém a teprve v 8:30 byl otevřen v nouzovém provozu.

Krnáčová chce podle deníku s politikou úplně skončit a být řadovou členkou hnutí. Krnáčová byla v poslední době kritizována kvůli kontroverzním výrokům, a to i předsedou ANO Andrejem Babišem.

„Rozhodla jsem se, že dál už pokračovat nebudu,“ řekla Krnáčová MfD. Zdůvodnila to tím, že je unavená a chce se více věnovat rodině. Rozhodnutí již oznámila Babišovi. Podle deníku se spekuluje o přesunu Krnáčové na post velvyslankyně v Německu, primátorka to ale popřela. (více v komentáři Daniela Kaisera)

O tom, že Krnáčová nebude v letošních volbách kandidátkou ANO na primátorku, se již dříve spekulovalo. V poslední době byla například kritizována, když v březnu po kolapsu dopravy na Žižkově kvůli opravám Husitské ulice prohlásila, že Pražané jsou ohledně dopravy „zpovykaní“. Předseda ANO a premiér v demisi Babiš pak deníku Blesk řekl, že by Krnáčová měla více zvažovat slova a dopravní situaci osobně řešit.

Zatím však je doprava v Praze kritická a pravidelně kolabuje. Od rána jsou kolony prakticky na všech příjezdech do hlavního města. Policie vyzývá řidiče, aby auta nechali doma.

Opozice Krnáčovou během jejího působení na postu primátorky kritizovala například kvůli výběru právní kanceláře pro spor o nájemné ve Škodově paláci, zpoždění příprav městských stavebních předpisů nebo dlouhodobým sporům v koalici. Krnáčová musela řešit i neshody uvnitř ANO, klub hnutí vyjádřil Krnáčové v roce 2015 nedůvěru. Do sporů se pak vložil Babiš, po jehož zásahu se Krnáčová udržela v primátorské funkci.

Krnáčová v rozhovoru pro MfD prohlásila, že ve funkci primátorky Prahy vyřešila největší problémy města. Zároveň ale také uvedla, že si řadu výtek zasloužila. „Domněnka, že primátor něco zařídí, je naprosto lichá,“ uvedla. Přitom ANO používalo v předchozích komunálních volbách slogan „Lepší život v Praze? Prostě ho zařídíme“.

Krnáčová, první primátorka v historii Prahy, pochází z Bratislavy. V Česku žije už od poloviny 90. let. Vystudovaná kunsthistorička se věnovala výtvarnému umění, v letech 2001 až 2007 vedla českou pobočku protikorupční organizace Transparency International a později působila v PR. V politice se začala angažovat teprve v roce 2014, kdy se stala náměstkyní ministra vnitra pro veřejnou správu a legislativu a později primátorkou.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: 

Jsou spočteny dny primátorky Krnáčové? V ANO se rodí rozhodnutí

Pražané jsou zpovykaní svou dopravu, v cizině je to horší, míní Krnáčová

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov
×

Podobné články