1 Bílý dům a migranti

Potrestat vzpurné. Trump potvrdil, že chce migranty posílat do azylových měst

, NOVÉ

Témata: , ,

Americký prezident Donald Trump v pondělí na twitteru potvrdil, že jeho vláda hodlá migranty zadržené na hranicích posílat do takzvaných azylových měst, která se brání migrační politice Bílého domu. Kongres podle Trumpa musí napravit mezery v zákonech. Podle amerických novinářů je ale pochybné, zda bude možné Trumpův záměr uskutečnit.

Za azylová bývají označována města, která odmítají s úřady spolupracovat při tažení proti imigrantům bez dokladů, což podle prezidenta ohrožuje bezpečnost státu. K těmto městům patří i velké aglomerace, například New York, San Francisco, Los Angeles nebo Chicago. Masivním přílivem migrantů by chtěl Bílý dům vzpurná města potrestat a vyslat signál o možných důsledcích živelného přistěhovalectví.

"Ilegální přistěhovalci, kteří už nebudou moci být legálně internováni (Kongres musí mezery v zákoně napravit) budou z rozhodnutí ministerstva vnitřní bezpečnosti předáni azylovým městům a státům!" pohrozil na twitteru prezident. Minulý týden Trump na twitteru napsal, že radikální levice by měla být za přísun migrantů šťastná.

Podle agentury AP není úplně jasné, jak by chtěl prezident svůj záměr realizovat. Experti ministerstva vnitřní bezpečnosti už dříve Bílý dům varovali, že plán je neudržitelný, logisticky i finančně. Úřad pro imigraci a cla (ICE), který by měl projekt realizovat, nemá na podobné plány peníze.

Migranti měli být najatými autobusy transportováni například do jednoho z volebních obvodů San Franciska, který v Kongresu zastupuje demokratická předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová, vášnivá kritička prezidenta Trumpa. "Využití lidských bytostí včetně malých dětí jako pěšáků v této nechutné hře, která měla šířit strach a obavy z přistěhovalců, je opovrženíhodné," komentovala minulý týden Pelosiová záměry Bílého domu.

Čtěte také: FOTOGALERIE: Brazilka vůbec neumí kreslit. Přesto je veleúspěšnou tatérkou

Kauza Čapího hnízda stojí. Kompletní spis se stále nedostal ke státnímu zástupci

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.