Zemřel bývalý šéf Kosteleckých uzenin Jan Boček

Zemřel bývalý šéf Kosteleckých uzenin Jan BočekNOVÉ
Jan Boček Foto:

REPROFOTO: youtube.com/Marek Handl

Domov

Ve věku 69 let zemřel Jan Boček, který řídil Kostelecké uzeniny od roku 1990. V posledních letech žil Boček v dřevěném srubu v lesích u Hodic na Jihlavsku. Podle serveru Neovlivni.cz, který informaci přinesl, Bočka zradilo srdce. Server Forum24 píše, že jeho smrt mohl ovlivnit dlouhodobý stres, kterému byl v posledních letech vystaven.

Jan Boček znal podle serveru Neovlivni okolnosti transakcí, za nichž podnik Kostelecké uzeniny ovládl Andrej Babiš. Když nechtěl spolu s družstvem řezníků, kteří společně podnik vlastnili, podnik prodat, přišla série nečekaných událostí.

Ředitel byl obviněn z tunelování firmy a Andrej Babiš si zbytek firmy dokoupil prostřednictvím konsolidační agentury. Stalo se to v době, kdy úvěry byly u Citibank, která úvěruje i Agrofert.

„Volali mi, že zastavují financování, pokud firma nebude mít jednoho majitele,“ vysvětloval Boček serveru Seznam Zprávy. Složitost Bočkovy situace popisoval i Bohumír Rada, další Babišův protivník, kterému Agrofert nechal zničit pole herbicidem.

Podle Bočkova názoru šlo o pečlivě naplánovanou akci, vykonstruovaný proces, ve kterém jej obvinili z tunelování podniku a odstavili. Nechtěl se o tom ale veřejně vyjadřovat. Měl totiž děti a osm vnoučat. Také se bál proto, že mu před lety někdo zapálil srub.

Mimo nespravedlnosti a skutečnosti, že Kostelecké uzeniny získal holding Agrofert, se Boček těžko smiřoval s tím, co se s podnikem stalo – s nízkou kvalitou produktů a nízkými mzdami zaměstnanců. Boček řídil firmu od roku 1990. Když v roce 2004 otevíral nový závod, měl Babiš ve společnosti třetinový podíl.

Čtěte také: „Babiš nad zákonem? To je cesta do pekel.“ Vondráčkova obhajoba šéfa ANO narazila

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články