1

Zemřel bývalý šéf Kosteleckých uzenin Jan Boček

NOVÉ

Témata: ,

Ve věku 69 let zemřel Jan Boček, který řídil Kostelecké uzeniny od roku 1990. V posledních letech žil Boček v dřevěném srubu v lesích u Hodic na Jihlavsku. Podle serveru Neovlivni.cz, který informaci přinesl, Bočka zradilo srdce. Server Forum24 píše, že jeho smrt mohl ovlivnit dlouhodobý stres, kterému byl v posledních letech vystaven.

Jan Boček znal podle serveru Neovlivni okolnosti transakcí, za nichž podnik Kostelecké uzeniny ovládl Andrej Babiš. Když nechtěl spolu s družstvem řezníků, kteří společně podnik vlastnili, podnik prodat, přišla série nečekaných událostí.

Ředitel byl obviněn z tunelování firmy a Andrej Babiš si zbytek firmy dokoupil prostřednictvím konsolidační agentury. Stalo se to v době, kdy úvěry byly u Citibank, která úvěruje i Agrofert.

„Volali mi, že zastavují financování, pokud firma nebude mít jednoho majitele,“ vysvětloval Boček serveru Seznam Zprávy. Složitost Bočkovy situace popisoval i Bohumír Rada, další Babišův protivník, kterému Agrofert nechal zničit pole herbicidem.

Podle Bočkova názoru šlo o pečlivě naplánovanou akci, vykonstruovaný proces, ve kterém jej obvinili z tunelování podniku a odstavili. Nechtěl se o tom ale veřejně vyjadřovat. Měl totiž děti a osm vnoučat. Také se bál proto, že mu před lety někdo zapálil srub.

Mimo nespravedlnosti a skutečnosti, že Kostelecké uzeniny získal holding Agrofert, se Boček těžko smiřoval s tím, co se s podnikem stalo – s nízkou kvalitou produktů a nízkými mzdami zaměstnanců. Boček řídil firmu od roku 1990. Když v roce 2004 otevíral nový závod, měl Babiš ve společnosti třetinový podíl.

Čtěte také: „Babiš nad zákonem? To je cesta do pekel.“ Vondráčkova obhajoba šéfa ANO narazila

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.