Opustí Babiše? O nespokojenosti s ANO mluví ostravský primátor Macura

kritika z ostravy

Opustí Babiše? O nespokojenosti s ANO mluví ostravský primátor MacuraNOVÉ
Zleva: Petr Vokřál, Andrej Babiš, Petr Stuchlík a Tomáš Macura Foto:

Foto: Jan Zatorsky

1
Domov
Sdílet:

Hnutí ANO premiéra Andreje Babiše by mohlo přijít o jednu ze svých nejvýraznějších tváří komunální politiky. Některé postoje Babiše i ANO totiž vadí primátorovi Ostravy Tomáši Macurovi a při překročení „červené linie“ by mohl v hnutí skončit. Jde například o program a kampaň hnutí ANO pro volby do Evropského parlamentu, ale také to, že jeho stranický šéf Babiš odmítá debatovat s demonstranty. Macurův konec ve hnutí ANO by dle jeho slov mohly ovlivnit i dohody s prezidentem Milošem Zemanem či spolupráce s SPD Tomia Okamury.

Macura musel na začátku rozhovoru pro Prostor X vysvětlovat svůj pohled na demonstrace spolku Milion chvilek pro demokracii, které jsou namířené na jeho stranického šéfa Andreje Babiše. „Na jednu stranu je to dobrý pohled v tom, že ta společnost není apatická,“ řekl Macura. „Na straně druhé ten pohled není příjemný, protože se tam v podstatě demonstruje i proti mně,“ dodal ostravský primátor. Dle Macury je třeba s demonstranty komunikovat, což však Babiš nečiní, a dodal, že je nutné z nynějších demonstracích vyvodit nějaký závěr.

V rozhovoru také řekl, že má danou svoji „červenou linii“, za níž by nešel a v hnutí by skončil. Jeho případnému konci v ANO by dle něj určitě přispěla spolupráce s SPD Tomia Okamury či dohody s prezidentem Milošem Zemanem. Za nevhodná považuje také slova premiéra o tom, že pokud bude v kauze Čapí hnízdo obžalován, tak přesto z funkce neodstoupí. Nyní by sice dle Macury ještě Babiš odcházet neměl, avšak přesto by se členové hnutí ANO měli porozhlédnout po jeho možném nástupci. „Já si myslím, že tam je pár lidí, kteří by to mohli vzít a mají ten drajv a chuť,“ řekl Macura.

Macura hovořil také o fungování nynější vládní koalice hnutí ANO s ČSSD. Pokud by jeho hnutí mělo mít i do budoucna koaliční potenciál, je dle ostravského primátora potřeba vyhovět ČSSD ve věci výměny ministra kultury Antonína Staňka.

Kromě toho Macurovi vadily program a kampaň Babišova hnutí pro volby do Evropské parlamentu a také jeho prezentovaný postoj k EU. Například s daným programem nesouhlasil a nehlasoval pro něj, předvolební slogany byly pak podle slov Macury už za hranou.

Tomáš Macura je primátorem Ostravy za hnutí ANO již od roku 2014. Do ANO vstoupil o tři roky později a nyní je dokonce jedním z členů předsednictva. V Ostravě nyní vládne jím vedená koalice hnutí ANO s ODS, Piráty a lidovci.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Primátor Macura za ANO chce omezit zásahy Babiše do kandidátek

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články