VIDEO: Houser, nebo viróza? Juncker vrávoral mezi politiky při summitu NATO

Problémy Junckera na summitu NATO

VIDEO: Houser, nebo viróza? Juncker vrávoral mezi politiky při summitu NATOAKTUALIZOVÁNO
Podpíraný Jean-Claude Juncker Foto:

Foto: Printscreen Facebook polsatnews.pl

2
Svět
Echo24
Sdílet:

Kamery na bruselském summitu NATO zachytily nejisté a potácivé kroky předsedy Evropské komise Jean-Clauda Junckera. Podpírat ho museli další z účastníků. Okamžitě se objevily pochybnosti, zda byl Juncker střízlivý. Ten se hájí tím, že trpí bolestmi zad. Bránili ho i někteří státníci. 

Junckera museli podpírat prezidenti Finska a Ukrajiny. Na pomoc přispěchal i nizozemský premiér Mark Rutte. Fotografové jej následně zachytili i na vozíku.

Šéf Evropské komise se hájí tím, že trpí bolestmi zad, že má housera, který ovlivňuje jeho pohyb. Zastal se ho portugalský premiér Antonio Costa, podle kterého si Juncker stěžoval na bolest zad. Stejně se vyjádřil i Rutte.  „Nemá žádný zásadní problém, ale už nějaký čas ho trápí bolest zad,“ uvedl.

Mluvčí Evropské komise Margaritis Schinas v pátek novinářům sdělil, že Junckera ve chvíli večeře výrazně trápil „velmi bolestivý záchvat ischias, doprovázený křečemi“. Šéf komise by podle něj právě Costovi a Ruttemu rád poděkoval za pomoc. „Bere léky, cítí se lépe,“ uvedl Schinas s tím, že předseda komise pokračuje ve svém nabitém programu.

Jaké léky konkrétně Juncker užívá, či zda se hodlá kvůli svému stavu v létě podrobit operaci, nechtěl Schinas komentovat. „Podobné bolesti bych nepřál nikomu,“ poznamenal pouze. Rutte belgické televizi VRT řekl, že pokud ví, Juncker vážné zdravotní problémy nemá, ale už delší dobu jej trápí bolesti v zádech.

Druhý den, při příchodu na další jednání v sídle NATO, už se Juncker pohyboval sice pomaleji, ale bez cizí pomoci.

Není to poprvé, kdy se u Junckera podobná viróza projevila. Známa je například scéna z jednoho summitů EU, kde Juncker vesele pochoduje, salutuje a tu a tam někoho z vrcholných politiků propleskne. Juncker o svých zdravotních problémech mluvil před časem v irském parlamentu. Tam připustil, že někteří jeho krok vysvětlují požitím alkoholu, jej však trápí právě ischias. „Raději bych byl opilý,“ poznamenal před irskými poslanci Juncker.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Trump tlačí na státy NATO: Zvyšte výdaje na obranu, jinak „nastane peklo“

Sdílet:

Hlavní zprávy

svet
×

Podobné články