Čecha na Filipínách zatkli ve společnosti pěti školaček. Dívkám měl platit za sex

Čech zneužíval dívky?

Čecha na Filipínách zatkli ve společnosti pěti školaček. Dívkám měl platit za sexAKTUALIZOVÁNO
Sexuální zneužívání školaček Foto:

ilustrační foto: Shutterstock

1
Svět

Na Filipínách byl zatčen český občan, který je podezřelý ze sexuálního zneužívání místních školaček. Při policejní operaci ve městě Angeles bylo rovněž zachráněno pět dívek, napsal filipínský server Journal Online. České ministerstvo zahraničí je se zadrženým v kontaktu a poskytuje mu konzulární pomoc.

Podle serveru byl třiačtyřicetiletý Čech zatčen ve společnosti dívek ve věku od deseti do dvanácti let, které údajně sexuálně zneužíval výměnou za finanční odměnu. Případ vyšel najevo poté, co si rodiče jedné z dívek stěžovali na policii.

Ukázalo se, že dívky pocházejí z chudých rodin, a v době, kdy nemají školu, žebrají na ulici, napsal Journal Online. Český občan byl obviněn na základě zákonů o obchodování s lidmi a zneužívání mladistvých.

Podle mluvčí českého ministerstva zahraničí Ireny Valentové byl muž zadržen na filipínském ostrově Cebu. Česká ambasáda je se zatčeným v kontaktu. „Poskytuje mu konzulární pomoc, která se týká zejména tlumočení, a doporučili jsme mu právního zástupce,“ řekla ČTK Valentová.

Čtěte také: Producent Weinstein byl zatčen a obviněn ze znásilnění

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.