Maláčová popíjela s mladými levičáky. Zakázaný plný stůl má řešit hygiena

MALÁČOVÁ V POTÍŽÍCH

Maláčová popíjela s mladými levičáky. Zakázaný plný stůl má řešit hygiena
Ministryně Maláčová na diskuzi u piva. Foto: ČSSD
2
Domov

Echo24

Snímkem z pondělního večera s „nadějemi levičáckého Twitteru”, na kterém ministryně práce a sociálních věcí a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová seděla v restauraci u stolu s asi deseti dalšími hosty namísto povolených tří, se podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) případně bude zabývat hygiena. Na tiskové konferenci prohlásil, že opatření platí pro všechny. Maláčová to navíc schytala i na sociálních sítích, bývalý ministr financí Miroslav Kalousek se jí kupříkladu ironicky zeptal, jaká nařízení vlastně platí.

K fotografii prezentované ministryní na sociálních sítích Vojtěch zmínil, že pocházela z chvíle, kdy on-line zasedala vláda. Ta v té době rozšířila počet povolených obsazených míst u stolů v restauracích na šest.

Maláčovou pak mnozí uživatelé, ale i politici kritizovali. „Paní ministryně Maláčová, Vaše vláda dnes milostivě povolila občanům, že jich u jednoho stolu smí sedět maximálně šest, ne už jenom čtyři. Ve stejný den sedíte u jednoho stolu v mnohem větším počtu. Co tedy doopravdy platí? Děkuji za odpověď, vládou dezorientovaný občan,“ poznamenal Kalousek.

„Nebyla to do puntíku organizovaná akce, přišlo víc lidí, než jsem čekala. Řešili jsme drahé bydlení, které mladé lidi trápí. V zápalu debaty jsem zapomněla sledovat, kolik je nás u stolu," bránila se posléze Maláčová. Na dotaz, zda je připravena zaplatit pokutu, uvedla, že to je samozřejmé.

Premiér Andrej Babiš (ANO) k tomu posléze novinářům řekl, že je škoda, že Maláčová na zasedání nebyla. „Byla by se dozvěděla, že jsou nová pravidla," poznamenal. Připomněl, že vláda jednala videokonferenčně. „Takže kdyby bývala chtěla, tak by se určitě napojila," podotkl. Dodal, že projednávaný materiál ministerstva práce a sociálních věcí předložil náměstek Maláčové. Více záležitost nechtěl hodnotit s odkazem na blížící se volby.

Maláčová snímek zveřejnila v pondělí večer na twitteru s tím, že jde o „příjemný večer se spoustou mladé naděje z levičáckého twitteru“. Podle dalšího sdělení fotografie vznikla v kasárnách v pražském Karlíně.

Foto: Týdeník Echo