Německá policie umí přečíst zprávy na WhatsApp, tvrdí média

SLEDOVÁNÍ WHATSAPPU

Německá policie umí přečíst zprávy na WhatsApp, tvrdí médiaNOVÉ
Svět

Německý Spolkový kriminální úřad (BKA) při vyšetřování už využívá speciální aplikaci ve formě trojského koně ke sledování komunikace, a to i šifrované, mezi mobilními telefony. Informovaly o tom rozhlasové stanice NDR, WDR a list Süddeutsche Zeitung. Úřad odmítl tuto zprávu komentovat.

Podle médií lze touto technikou číst i zakódované zprávy předávané mezi takzvanými chytrými telefony pomocí aplikace WhatsApp. Šifrování je obcházeno softwarem tajně nainstalovaným do mobilu, který vytváří „fotokopii“ textu zobrazeného na displeji a posílá ji vyšetřovatelům.

Spolkový sněm podle agentury DPA loni v červnu schválil zákonné opatření poskytující právní základ pro sledování komunikace přes službu Messenger.

List Welt am Sonntag na podzim s odvoláním na bezpečnostní zdroje napsal, že takzvaný spolkový trojský kůň, jehož vývoj stál 5,8 milionu eur (147 milionu korun), je do značné míry nepoužitelný. BKA ale už v té době pracovala na nové verzi k použití ještě během roku 2017. S touto verzí je prý možné sledovat šifrovanou komunikaci jak na mobilech, tak na tabletech.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.