1 Útok na vánoční trhy

„Udělám to jako v Berlíně.“ Rakušané zabránili teroristickému útoku

NOVÉ

Témata: ,

Rakouská policie zadržela ve Štýrském Hradci 25letého občana Bosny a Hercegoviny, který podle ní plánoval teroristický útok na vánoční trhy. S odvoláním na polici o tom informovala agentura APA. Podle listu Kurier se muž chtěl inspirovat atentátem na vánoční trhy v Berlíně, který si před rokem vyžádal 12 obětí.

Občana Bosny a Hercegoviny policie zadržela již minulý týden v pátek v nouzové noclehárně pro bezdomovce v hlavním městě rakouské spolkové země Štýrsko.

Muž si podle několika svědků prohlížel na počítači ve společenské místnosti videa z loňských atentátů v jihofrancouzském městě Nice a v německé metropoli. V obou případech teroristé využili k útokům nákladní auta.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Kurier uvedl, že někteří svědci slyšeli muže hovořit o tom, že to „udělá jako v Berlíně“, kde Tunisan Anis Amri před rokem najel nákladním vozem na náměstí s vánočními trhy. Zabil celkem 12 lidí včetně jedné Češky. Podle Kurieru se muž u správců bezdomovecké noclehárny informoval také o možnosti pronájmu automobilu.

Rakouská policie dnes uvedla, že mladý občan balkánské země ve Štýrském Hradci navštěvoval mešitu považovanou za radikální. V rakouském městě pobýval nejpozději od loňského července.

Čtěte také: Teror v Berlíně. Kamion vjel na vánoční trh, 12 mrtvých, 45 zraněných

Útok v Berlíně Junckera nezviklal. Migrační politiku zpřísnit nechce


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.