„Je to opravdu dobrý tanečník.“ Šéfka rakouské diplomacie zase touží po tanci s Putinem

Tanec rakouské ministryně

„Je to opravdu dobrý tanečník.“ Šéfka rakouské diplomacie zase touží po tanci s PutinemNOVÉ
Rakouská ministryně zahraničí tancovala s ruským prezidentem na své svatbě Foto:

Foto: Reuters

1
Svět
Echo24
Sdílet:

Šéfka rakouské diplomacie Karin Kneisslová, která loni v létě, během rakouského předsednictví Evropské unii, způsobila skandál tancem s Vladimirem Putinem na své svatbě, prohlásila, že by si s ruský prezidentem znovu ráda zatančila.

„Je to opravdu dobrý tanečník,“ řekla ministryně podle agentury AFP na čtvrteční recepci ve Vídni, uspořádané k Mezinárodnímu dni žen krajně pravicovou Svobodnou stranou Rakouska (FPÖ), která ji do vlády nominovala. „Možná si s ním příští týden opět zatančím, budu v Moskvě,“ dodala laškovně.

Šéfka rakouské diplomacie má příští úterý v ruské metropoli jednat se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem.

Kneisslová čelila silné kritice za to, že pozvala Putina na svou svatbu, uspořádanou loni 18. srpna ve štýrské obci Gamlitz na jihu Rakousku, zatančila se s ním před kamerami ruské televizi a pak mu složila hluboké pukrle. Čelila pak na sociálních sítích a v novinách obviněním z lokajství a ponižování se před Ruskem. Řada opozičních politiků vyzvala šéfku diplomacie, aby odstoupila.

Čtyřiapadesátiletá profesionální diplomatka, která je uznávanou odbornicí na Blízký východ, se hájila, že při této příležitosti vybudovala „základ důvěry“ se šéfem ruského státu a že Putinův výlet byl „přísně soukromý“.

Kneisslová také uvedla, že tančila i s dalšími hosty, a to i se svým britským protějškem Jeremym Huntem. „Ale při vší úctě k britskému ministru zahraničí, Putin je lepší tanečník,“ poznamenala.

Pozvání Putina bylo považováno za největší faux pas rakouského předsednictví EU. Ruský prezident je pravidelně obviňován ze snah rozdělit unii, a to zejména pěstováním vztahů s populistickými stranami z několika evropských zemí, včetně FPÖ, dodala AFP.

Čtěte také: VIDEO: Putin tančil s nevěstou, rozzářenou rakouskou ministryní

Sdílet:

Hlavní zprávy

U španělské Valencie zavřeli několik pláží

ZAVŘENÉ PLÁŽE

Na východě Španělska jižně od Valencie zavřeli dnes několik pláží kvůli černé, zřejmě palivové skvrně na moři, jejíž původ zatím není znám. Informují o tom míst ...

22:15

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články