Co znamená „věřit (všem) ženám“? Readová obvinila Bidena z obtěžování

ECHOPRIME

Co znamená „věřit (všem) ženám“? Readová obvinila Bidena z obtěžování 3
Svět
Ondřej Štindl
Sdílet:

Před sedmadvaceti lety se někde v chodbách Russelovy budovy v komplexu amerického Senátu možná něco stalo. Tehdejší senátor Joseph Biden tam měl sexuálně napadnout Taru Readeovou, která tehdy pracovala v jeho kanceláři. S obviněním ale šla na veřejnost až nedávno. Nadělala s tím problémy Bidenově kampani a vůbec stoupencům Demokratické strany, boj proti sexuálnímu zneužívání a obtěžování je pro západní progresivní levici klíčové téma.

A samozřejmě nahrála táboru Donalda Trumpa (a také skupině stoupenců Bernieho Sanderse, která hledala důvod Bidena nevolit). Ti všichni upozorňují na dvojí metr demokratů, amerických médií a dalších. Když podobným obviněním čelil Trumpem navržený soudce Nejvyššího soudu Brett Kavanaugh, bralo se za samozřejmé, že jsou pravdivá. V případě jejich Bidena jsou ale najednou mnozí Kavanaughovi odpůrci daleko opatrnější.

To je ale na celé kauze to nejméně zajímavé tím dvojím metrem přece nakonec měří skoro každý. Aféra kolem obvinění vysloveného Readeovou má navíc taky nějakou reálpolitickou dimenzi sestřelit v tuhle chvíli Bidena, jenž směřuje k vítězství v primárkách, by ze strany demokratů fakticky znamenalo prezidentské volby vzdát. Není divu, že se jim nechce. Z toho, že reakce na obvinění Bretta Kavanaugha byla přemrštěná, taky nevyplývá, že podobná musí být v zájmu spravedlnosti i reakce na všechna další obvinění toho druhu. Dění kolem Josepha Bidena a Tary Readeové je důležité z jiného důvodu.

Celý text můžete číst na EchoPrime zde, nebo v tištěném Týdeníku Echo. Předplatit si jej můžete zde.

Foto: Týdeník Echo

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

We´re all living in Amerika

KOMENTÁŘ

Žijeme už jako v Americe. Ne tím, že u nás s jen malým časovým zpožděním mohou vyjít knihy autorů, jako je Abigail Shrierová. Ale tím, že i u nás mohou takzvaně ...

00:08
×

Podobné články