12 Hlasování o důvěře

Hlasování o vládě obrazem: Koblihy, protesty, Zeman a letní kreace

, FOTO UVNITŘ

Témata: , , , , ,

Premiér Andrej Babiš si jde podruhé pro důvěru do Poslanecké sněmovny. Před poslanci vystoupil také prezident Miloš Zeman se svým projevem. Mezitím aktivisté ze skupiny AUVA svolali protest na Malostranském náměstí proti vznikající vládě podporované komunisty, který by měl vyvrcholit odpoledne.

Ještě před vystoupením Miloše Zemana si lidovci na schůzi donesli protikomunistický transparent, protože menšinový kabinet mají podpořit poslanci KSČM. Následně se s ním vyfotili. Na schůzi chyběl Milan Chovanec (ČSSD), který se omluvil s tím, že „nemůže podpořit vládu kvůli svému svědomí“.

Krátce na to byla zahájena schůze sněmovny. Poslanci TOP 09 odešli ještě před projevem prezidenta Miloše Zemana ze sálu. „Nechtěli jsme poslouchat prezidenta Zemana, jak nám doporučuje k důvěře komunistickou vládu, za kterou je spoluzodpovědný,“ uvedl předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

Někteří opoziční poslanci si všimli, že při fanfárách ze Smetanovy Libuše vešel do jednacího sálu ještě před Zemanem jeho poražený protikandidát z finále první přímé prezidentské volby Karel Schwarzenberg (TOP 09). „Bylo to dnes ve sněmovně chvilku krásné. Zazněla prezidentská fanfára. A vešel Karel Schwarzenberg,“ napsal na sociálních sítích předseda STAN Petr Gazdík. Lidovec Marian Jurečka napsal, že čestný předseda TOP 09 sklidil „větší a vřelejší potlesk“ než Zeman.

Čtěte také: Protestující vítali poslance koblihami. Na odpoledne se chystá demonstrace

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.