12 Hlasování o důvěře

Hlasování o vládě obrazem: Koblihy, protesty, Zeman a letní kreace

, FOTO UVNITŘ

Témata: , , , , ,

Premiér Andrej Babiš si jde podruhé pro důvěru do Poslanecké sněmovny. Před poslanci vystoupil také prezident Miloš Zeman se svým projevem. Mezitím aktivisté ze skupiny AUVA svolali protest na Malostranském náměstí proti vznikající vládě podporované komunisty, který by měl vyvrcholit odpoledne.

Ještě před vystoupením Miloše Zemana si lidovci na schůzi donesli protikomunistický transparent, protože menšinový kabinet mají podpořit poslanci KSČM. Následně se s ním vyfotili. Na schůzi chyběl Milan Chovanec (ČSSD), který se omluvil s tím, že „nemůže podpořit vládu kvůli svému svědomí“.

Krátce na to byla zahájena schůze sněmovny. Poslanci TOP 09 odešli ještě před projevem prezidenta Miloše Zemana ze sálu. „Nechtěli jsme poslouchat prezidenta Zemana, jak nám doporučuje k důvěře komunistickou vládu, za kterou je spoluzodpovědný,“ uvedl předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

Někteří opoziční poslanci si všimli, že při fanfárách ze Smetanovy Libuše vešel do jednacího sálu ještě před Zemanem jeho poražený protikandidát z finále první přímé prezidentské volby Karel Schwarzenberg (TOP 09). „Bylo to dnes ve sněmovně chvilku krásné. Zazněla prezidentská fanfára. A vešel Karel Schwarzenberg,“ napsal na sociálních sítích předseda STAN Petr Gazdík. Lidovec Marian Jurečka napsal, že čestný předseda TOP 09 sklidil „větší a vřelejší potlesk“ než Zeman.

Čtěte také: Protestující vítali poslance koblihami. Na odpoledne se chystá demonstrace

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.