2 Warhorse Studios

Velký obchod na herním poli. Tvůrci české hry Kingdom Come mění majitele

, NOVÉ

Témata: , ,

Pražské vývojářské studio Warhorse Studios, které stojí za úspěšnou počítačovou hrou Kingdom Come: Deliverance, koupila společnost Koch Media patřící švédské vydavatelské firmě THQ Nordic. Většinovým vlastníkem studia byl dosud finančník a podnikatel Zdeněk Bakala, dalšími majiteli pak zakladatelé Daniel Vávra a Martin Klíma. Firmy detaily transakce nezveřejnily, podle serveru iHNED.cz má Koch Media za studio zaplatit 42,8 milionu eur, tedy asi 1,1 miliardy korun.

Hra Kingdom Come: Deliverance byla uvedena na trh právě před rokem, za tu dobu se prodalo už přes dva miliony kopií, z toho polovina ve Spojených státech a Německu. Získala také desítky ocenění po celém světě. Vývojáři z pražského Warhorse Studios se v minulosti podíleli na vzniku dalších úspěšných her, jako je gangsterská Mafia nebo vojenská akce Operace Flashpoint.

Distribuci měla na starost společnost Koch media, která spadá pod švédskou firmu THQ Nordic. „Transakce, která zahrnuje studio a jeho duševní vlastnictví, navazuje na úspěšné partnerství obou společností při distribuci hry,“ informovala redakci v tiskové zprávě Šárka Samková ze společnosti BM Management, která spravuje privátní aktiva manželů Bakalových v Česku.

Výkonný ředitel Warhorse Studios Martin Frývaldský připomněl, že studio začínalo jako malý start-up s partou nadšených vývojářů. „Dovednosti našich lidí, důvěra a podpora našeho hlavního investora Zdeňka Bakaly a také nadšení fanoušků, kteří podpořili vývoj naší hry v crowdfundingové kampani na Kickstarteru, nám pomohly vyrůst až na mezinárodní úroveň. Věříme, že s THQ Nordic v zádech budeme svým fanouškům přinášet ještě lepší hry a že budeme dále posouvat hranice celého herního průmyslu,“ uvedl.

Talent, tvrdá práce a kreativita členů Warhorse Studios přinesla podle Bakaly pražskému studiu mezinárodní uznání a nyní i spojení s předním světovým vývojářem a vydavatelem her. „Nový strategický investor pro studio představuje další možnosti růstu,“ míní.

Příběh ze středověkého Posázaví

Hra Kingdom Come: Deliverance vyšla 13. února 2018 na PC a konzole PlayStation 4 a Xbox One, v úterý tak oslavila své první výročí. Týden od vydání se prodalo zhruba milion kusů. Celkové náklady na vývoj hry se podle tvůrců pohybovaly v řádu stovek milionů korun, což z titulu dělá jednu z nejdražších českých her. Zhruba 1,1 milionu liber (asi 31,5 milionu korun) tvůrci získali od fanoušků prostřednictvím crowdfundingu. Část peněz poskytl Bakala coby většinový vlastník studia.

Příběh Kingdom Come: Deliverance se odehrává ve středověkém Česku, konkrétně v Posázaví, které je zmítané válkami a nepokoji. Hráč se dostává do kůže syna kováře, jehož vesnici vypálí kumánské oddíly Zikmunda Lucemburského. Během svého putování za pomstou potká řadu historických postav a navštíví několik virtuálně „zrekonstruovaných“ památek.

Společnost Koch Media patří k předním producentům a marketérům digitální zábavy v Evropě a v Severní Americe. Kromě her pro počítače a herní konzole, které vydává mimo jiné pod značkou Deep Silver, se zabývá také filmy. Před rokem ji koupil vydavatel počítačový her THQ Nordic.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

EPH Křetínského koupil italskou elektrárnu na Fusine. Jde o další z investic do biomasy

Čtěte také: Praha dá do investic skoro 20 miliard. Nejvíce peněz půjde do dopravy

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.