2 Vyhlídková věž v Tatrách

Obludnost nebo turistická atrakce? U Štrbského plesa roste vysoká vyhlídková věž

, NOVÉ

Témata: , ,

Poblíž skokanských můstků u Štrbského plesa ve slovenské část Vysokých Tater roste kontroverzní vyhlídková věž. Staví ji česká firma Taros z Rožnova pod Radhoštěm a investorem je společnost High Tatras Tower z Popradu. Lidem se však vyhlídka o výšce 53 metrů moc nelíbí a sepsali proti ní dokonce petici.

Položené základy jsou vidět z dálky a právě velikost nové tatranské turistické atrakce je trnem v oku mnoha lidí. Štefan Biela, přednosta Obecního úřadu v obci Štrba pro slovenská média potvrdil, že k stavbě už úřad vydal územní a stavební povolení. „Nikdo ze zainteresovaných k tomu neměl připomínky. Všechny instituce a organizace se k tomu vyjádřily kladně,“ uvedl pro deník Nový čas s tím, že je stavba v souladu s územním plánem a stavební povolení tak platí.

Obyvatele nedalekých obcí rozdělila věž na dva tábory. Některým se nelíbí i proto, že vzniká blízko velkého skokanského můstku, který je už ale více než dvacet let nefunkční. Problematická je také její výška a parkovací místa u vznikající atrakce. Už takhle má totiž oblast kolem Štrbského plesa míst k parkování nedostatek a tak by mohlo dojít ke kolapsu. Sepsali proto proti stavbě petici, která k 8. září měla více než 5700 podpisů.

Ředitel Správy Tatranského národního parku (TANAP) uvedl, že jedinou podmínkou v jejich odborném stanovisku byla výška stavby, aby věž „vizuálně nepůsobilo špatně“. „Stavba sice roste v oblasti třetího stupně ochrany přírody, ale v odpřírodněné části, kde se dříve nacházelo škvárové hřiště. Vše je v souladu s rozvojem areálu,“ uvedl.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

DÁLE ČTĚTE: Po tragédii v Tatrách turisté nerespektují zákaz výstupu ke kříži. Úřady chystají pokuty

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info
,

Online zprávy Více

Názory Více

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.