1 Klausova nová kniha

Klaus se opřel do Milionu chvilek. Je před nimi potřeba bránit demokracii, prohlásil

, NOVÉ

Témata: ,

Bývalý prezident Václav Klaus pokřtil v úterý svou novou knihu s názvem 30 let cesty ke svobodě, ale i zpět. Během křtu se také dotkl aktuálních témat. Základním úkolem této doby je podle něj „ubránit parlamentní demokracii před Milionem chvilek pro demokracii a podobnými zhoubnými jevy a udržet národní stát". O křtu informuje například deník Právo.

Václav Klaus na křtu v pražském Obecním domě uvedl, že mu někteří vyčítají, že je text knihy pesimistický a defenzivní. Během představení nové knihy, která se ohlíží za prvními demokratickými lety po pádu komunismu, také řekl, že je důležité bránit parlamentní demokracii.

„Zásadní úkol naší doby je ubránit parlamentní demokracii před Milionem chvilek a podobnými zhoubnými jevy a udržet národní stát,“ řekl před publikem dlouholetý český politik.

Opřel se také do dalších, podle jeho slov „dalších nebezpečí“. Ta ohrožují podle něj celou západní společnost. „Je to pseudoliberální uvažování progresivistů, agresivní rovnostářství, agresivní zelenost a multikulturální posedlost evropských elit, která má za cíl rozbití evropských států, kultury a civilizace,“ řekl Václav Klaus.

 

Čtěte také: Klaus: Svobodu nyní ohrožují nové ideologie. Ochrana klimatu a genderová teorie

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.