Architektonickou komoru povede Jan Kasl, primátor Prahy z přelomu století

Změna v čele ČKA

Architektonickou komoru povede Jan Kasl, primátor Prahy z přelomu stoletíNOVÉ
Jan Kasl Foto:

FOTO: 65 demokratů Jana Kasla

1
Domov
Echo24
Sdílet:

Novým předsedou České komory architektů (ČKA) byl ve čtvrtek zvolen někdejší pražský primátor Jan Kasl (67). V čele stavovské organizace nahradil Ivana Plicku, který ji vedl v posledních pěti letech. Prvním místopředsedou komory se ve čtvrtek stal Petr Velička, druhým místopředsedou Milan Svoboda. O personálních změnách komora informovala v tiskové zprávě.

V uplynulých dnech se konaly volby také do dozorčí rady ČKA a stavovského soudu. Svoji pozici v čele dozorčí rady obhájil Miroslav Holubec. Prvním místopředsedou se stal D

avid Mikulášek, druhým místopředsedou je Václav Zůna. Volby do předsednictva stavovského soudu stejně jako před rokem potvrdily ve funkci předsedu Davida Mateáska a místopředsedu Václava Šebka.

Komora hodlá i pod novým vedením pokračovat ve svých prioritách, mezi něž patří propagace profese architekta a kvalitní architektury či spolupráce v rámci Česka i na mezinárodním poli. Komora bude také pokračovat v připomínkování zákonů důležitých pro výkon profese architekta. Stěžejní je přitom aktuální proces změny stavebního práva.

Nově zvolený předseda komory Jan Kasl má vlastní architektonickou praxi. V minulosti byl aktivní v politice. Od listopadu 1998 do května 2002 byl pražským primátorem.

Členem představenstva komory je Kasl od loňského dubna. Komoru zastupuje v pracovních skupinách zapojených do procesu rekodifikace stavebního práva.

Čtěte také: Na pražské radnici je dusno kvůli kontrolám bytů. Bude to mít dopad i na primátora?

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet: