7 Vzkazy voličům

Segedín, sekaná, španělský ptáček... Okamura oznamuje, co měl k obědu

, NOVÉ

Témata: ,

Že Tomio Okamura tu a tam na svém facebookovém profilu uveřejňuje snímky z posilovny, není žádnou novinkou. Nyní však předseda hnutí SPD přišel s jinou taktikou – sdílí, co správně českého si zrovna dal k jídlu, nejčastěji k obědu. Reakce uživatelů v komentářích, ať už se jedná o sekanou s bramborem, nebo půllitr piva k fotbalu, jsou převážně pozitivní. 

Gastronomické příspěvky doplnily ty tradiční, politicky zaměřené v uplynulém týdnu. Okamura začal minulou neděli. „Moje oblíbená sekaná se šťouchanými bramborami. Skvělý oběd. Přeji hezkou neděli,“ připojil k popisku fotografie. O dva dny později předseda SPD posnídal „jeho oblíbený“ makový koláč s čajem. 

Následovala kuřecí játra s rýží, segedínský guláš či „česká klasika vepřo, knedlo, zelo“. Nechybí ani sklenice piva ke čtvrtečnímu utkání pražské fotbalové Slavie s londýnskou Chelsea. 

Ohlasy ze sociálních sítí má Okamura vcelku kladné. Uživatelé mu často pod fotografie s pokrmy přejí dobrou chuť, vyzývají jej, aby si tu chuť nechal vzít a bojoval za jejich zájmy. Další slibují Okamurovi podporu. „Tolik radosti z obyčejného jídla, jde vidět, že jste nezpychl, jako ostatní politici, kteří by se se sekanou nevyfotili ani náhodou. Ti tak akorát s pořádnou flákotou, aby bylo vidět, že na to mají, snobi,“ píše jedna z podporovatelkyň SPD. 

Kritiky se najde už méně. „Ty, Tomio to je jen samá žranice a politika vázne. Více pracuj a méně papej, ať jsou vidět nějaké výsledky,“ upozorňuje jeden. „Mám pocit, že se z toho stal takovej lifestyle blog o životě Tomia, ale chtělo by to více příspěvků, co jste měl k obědu,“ napsal zase ve zjevné ironii jiný.

Okamura je známý tím, že na svém facebookovém profilu do prosazování politiky hnutí včleňuje i snímky z volnočasovějších aktivit. Známé jsou zejména jeho momentky z posilovny, na nichž předseda SPD někdy vystupuje i vysvlečený do půli těla. Před časem se nad jednou takovou fotografií strhla debata, zda si na ní Okamura v obrazovém editoru neupravil svaly.

Čtěte také: Zaskočení okamurovci? Jsme pro přijetí syrských sirotků, vyšlo SPD v anketě. Tak ji hnutí smazalo

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.