1 Paul McCartney

Zdařilý krok slavného brouka. Před 50 lety si Paul McCartney vzal Američanku Lindu

, NOVÉ

Témata: ,

Před půl stoletím, 12. března 1969, se v Londýně konala svatba britského hudebníka z rozpadající se skupiny The Beatles Paula McCartneyho a americké fotografky Lindy Eastmanové. Již o osm dní později si další člen skupiny John Lennon vzal výtvarnici japonského původu Yoko Ono. Obě ženy byly poté některými fanoušky považovány z důvod konce slavných „Brouků“. McCartney ještě v roce 1969 složil své ženě píseň The Lovely Linda.

Během devětadvacetiletého manželství údajně McCartney s Lindou strávili jen jednu noc odděleně (Linda zemřela v roce 1998 na rakovinu prsu), a to v roce 1980 v Japonsku, kde byl Paul zadržen za údajný pokus pašovat marihuanu. Jejich manželství patřilo v bouřlivém světě showbyznysu k nejšťastnějším a nejzdařilejším. Měli spolu tři děti.

Linda Louise Eastmanová, narozená v roce 1941 v New Yorku, se s Paulem seznámila při své návštěvě Londýna v roce 1967. Beatles byli na vrcholu slávy a právě dokončili album Sergeant Pepper‘s Lonely Hearts Club Band. Linda jako fotografka rockových skupin si přišla celou tu parádu kolem vydání desky vyfotit. Jejich vzájemný vztah však zesílil až o rok později.

Jako manželka jednoho z nejuctívanějších britských hudebních idolů, kterého milióny fanynek považovaly za své osobní vlastnictví, to však Linda neměla vůbec jednoduché. Málo slavná, málo usměvavá, navíc rozvedená Američanka s dcerou z předchozího manželství. První manžel byl její spolužák na Princetonské univerzitě, kde Linda studovala historii a umění. Lepší partií by prý pro Paula bývala jeho předchozí přítelkyně, anglická herečka Jane Asherová, v jejímž londýnském domě složil Paul počátkem šedesátých let píseň Yesterday.

V roce 1995 manželé McCartneyovi oznámili, že Linda trpí rakovinou prsu. „Linda je tou nejpozitivnější osobou na světě,“ prohlásil Paul. Na počest Lindiny odvahy bojovat proti nemoci vydal Paul v roce 1997 album Flaming Pie.

Druhou manželkou McCartneyho se stala britská modelka Heather Millsová, kterou si vzal v roce 2002, ale po šesti letech bouřlivého manželství se s ní rozvedl a musel jí zaplatit 24,3 milionu liber (tehdy 775 milionu korun). Potřetí se oženil v říjnu 2011 s americkou milionářkou a dědičkou velké speditérské firmy Nancy Shevellovou.

Čtěte také: Severokorejci volí parlament. Do uren vhodí předepsané lístky, pak venku projevují radost

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.